„Ukraińcy po prostu eliminowali wrogów”

Autor Obywatelski1

472d6046bc171252f7c747d8c5Skandaliczny wywiad z rzecznikiem Prawego Sektora ukazał się w najnowszym wydaniu „Do Rzeczy”.

Artiom Skoropadski w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim stwierdził, że „Ukraińcy nie zabijali Polaków za narodowość, ale za to, że okupowali etnicznie ukraińskie ziemie. Hitler mordował Żydów za pochodzenie, ukraińscy nacjonaliści po prostu eliminowali wrogów […]”.

Skoropadski uważa ponadto, że wzajemna niechęć Polaków i Ukraińców ma źródło w tym, że Polacy mieli w przeszłości zasiedlić ziemie etnicznie ukraińskie i jako panowie uciskać miejscową ludność.

Wywiad ukazał się w najnowszym wydaniu tygodnika „Do Rzeczy”, ale można go przeczytać również tutaj dzięki ks. Tadeuszowi Isakowiczowi-Zaleskiemu, który udostępnił go na swoim profilu facebook.

jkg

  1. wielbicielka prezesa
    | ID: a46cdae6 | #1

    Podpisana w środę przez prezydentów Polski i Ukrainy wspólna deklaracja, z której jasno wynika, że Ukraińcy mają prawo do kultywowania banderowskich tradycji to niewątpliwie wielki sukces dyplomatyczny władz w Kijowie i cios dla Polski i Polaków.

    „Deklarujemy gotowość dalszej współpracy w zakresie wspierania i ochrony praw polskiej i ukraińskiej mniejszości narodowych, aby Polacy na Ukrainie i Ukraińcy w Polsce mogli w pełni realizować się jak społeczności pielęgnujące swoje tradycje narodowe, ojczysty język i kulturę” – napisali we wspólnej deklaracji prezydenci Polski i Ukrainy, którzy w środę spotkali się w Kijowie.”

    https://i1.wp.com/prawy.pl/wp-content/uploads/2016/08/duda_poroszenko-300×200.jpg?zoom=2

Komentarze są zamknięte