Sejm: posłowie chcą kolejnych podwyżek

Autor Obywatelski

Do KancelariiOZXktkpTURBXy85MjFjNzVlYmU0YmMxYzdhMWU2YmRkNmEyMzI2MDIzNy5qcGeTlQMAI80D580CMZMFzQMUzQG8lQfZMi9wdWxzY21zL01EQV8vMTQwYjFjZmU3ZjBhYzUyZWRjMDEwZDcwOTc4ZTg0YmUucG5nAMIA Sejmu trafił projekt, który przewiduje podniesienie ryczałtu na prowadzenie biur poselskich. W myśl zawartych w nim regulacji, wypłaty dla posłów mają wzrosnąć o 500 zł – poinformowało Radio Zet.Łącznie posłowie na prowadzenie biur poselskich mieliby otrzymywać 13,7 tys złotych miesięcznie. Jak podaje Radio Zet, wszystko zależy od decyzji marszałka, do którego projekt został już złożony.

W maju posłowie podnieśli ryczałt o ponad tysiąc złotych – rocznie podwyżka ta kosztuje podatników 7 mln złotych. Jeśli złożony w Kancelarii Sejmu projekt zostanie zatwierdzony, utrzymanie biur poselskich będzie kosztowało dodatkowe 3,5 mln złotych rocznie.

W lipcu w Sejmie złożony został projekt przewidujący wzrost wynagrodzeń osób zajmujących kierownicze stanowiska w państwie, m.in. prezydenta, premiera, ministrów i pierwszej damy. Po medialnej burzy projekt został wycofany, a w jego miejsce zaproponowano kolejny, z którego ostatecznie również zrezygnowano.

Projektowane podwyżki dotyczyć miały także m.in. wiceministrów, posłów i senatorów. Projekt obejmował też osoby, które podlegają ustawie o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, czyli m.in. wojewodów, szefa NBP, prezesa NIK i NBP.

oprac. w.s

Komentarze są zamknięte