Opolska pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy po raz czterdziesty

Autor Obywatelski

Jubileuszowej 40. Pieszepobranej Pielgrzymce Opolskiej na Jasną Górę, która wyruszy w najbliższy weekend, będzie towarzyszyć hasło „Od źródeł chrztu i miłosierdzia do nowego życia”. 26 grup pątników spotka się w Częstochowie w sobotę 20 sierpnia, gdzie o godz. 11.00 wraz z bp. Andrzejem Czają będą dziękować podczas uroczystej Mszy św. na błoniach przed jasnogórskim szczytem.

Piesza Pielgrzymka Opolska składa się z kilku strumieni. 14 sierpnia pątnicy wyruszą z Nysy, 15 sierpnia z Opola, Raciborza i Głubczyc, a 16 sierpnia z Kluczborka.

Tematyka tegorocznej pielgrzymki jest połączeniem myśli przewodniej programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce na rok 2016 „Nowe życie w Chrystusie” z Jubileuszem 1050-lecie Chrztu Polski oraz Nadzwyczajnym Jubileuszem Miłosierdzia. Pielgrzymi dotrą do Częstochowy w sobotę 20 sierpnia. Najpierw udadzą się do Kaplicy Cudownego Obrazu. Transmisji Mszy Świętej sprawowanej na jasnogórskim szczycie o godzinie 11.00 będzie można posłuchać na falach diecezjalnego Radia Doxa.

Szczegółowe informacje oraz relacje i zdjęcia można znaleźć na stronie internetowej: www.pielgrzymka-opolska.pl

źródło: KAI

Komentarze są zamknięte