Bieg Niezłomnych – Pamięci Żołnierzy Wyklętych imprezą międzynarodową

Autor Obywatelski

Bieg Niezłomnych2BN_Zolnierze_Bagram_m – Pamięci Żołnierzy Wyklętych powoli staje się imprezą o zasięgu światowym. Impreza odbędzie się w Sobótce 20 sierpnia br., a jednym z jego patronów medialnych jest ngopole.pl. Tego samego dnia, o godz. 11.00 czasu polskiego, w ramach „3. Biegu Niezłomnych – Pamięci Żołnierzy Wyklętych” wystartują żołnierze z Polskich Kontyngentów Wojskowych w Afganistanie, Kosowie oraz Bośni i Hercegowinie.
Ciekawostką jest też fakt, iż do biegu zgłosili się już także żołnierze wojsk brytyjskich stacjonujący w wyżej wymienionych ośrodkach wojskowych. – Bardzo nas cieszy, że nasz bieg rozwija się także poza granicami kraju. Do tej pory zgłosiło się 535 żołnierzy z różnych krajów, którzy pobiegną w Bośni i Hercegowinie w Kosowie i w Afganistanie – powiedział ngopole.pl Wiesław Drozdowski, dyrektor biegu jak również dyrektor Ślężańskiego Ośrodka Kultury Sportu i rekreacji w Sobótce.

Tak było rok temu.

A rok temu „2. Bieg Niezłomnych Pamięci Żołnierzy Wyklętych” – edycja Afganistan, Bieg w Bagram – został przeprowadzony i zakończył się pełnym sukcesem. Ze względu na porządek dnia w Bazie w Afganistanie, żołnierze Polskiego oraz Amerykańskiego Kontyngentu Wojskowego NATO RSM wystartowali o godz. 05.30, czyli 03.00 czasu polskiego. Pomimo temperatury, która o tej godzinie osiągnęła 26 st. C, porywistego i przeciwnego wiatru z którym zmagali się biegacze, uzyskano bardzo dobre wyniki. Bieg odbył się na wysokości 1500 mnpm.
Obecnie chęć udziału w biegu w Sobótce wyraziło 773 uczestników. Jeżeli dodać do tego 535 żołnierzy oraz dzieci i młodzież (ok. 200-250), która wystartuje w biegach towarzyszących zapowiada się kolejny rekord frekwencji w tej niezwykłej imprezie.
W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w biegu. Szeczegóły na www.biegniezlomnych.pl
Wiktor Sobierajski

Komentarze są zamknięte