Ujazdowski w obronie spółki FAKRO

Autor Obywatelski

WE WTOREK 12.07.2016 R. O GODZINIE 15 W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM W BRUKSELI ODBYŁA SIĘ KONFERENCJA PRApobraneSOWA KAZIMIERZA UJAZDOWSKIEGO POŚWIĘCONA DOPUSZCZANIU DO NARUSZENIA ZASADY KONKURENCYJNOŚCI PRZEZ KOMISJĘ EUROPEJSKĄ, W KONTEKŚCIE DYSKRYMINOWANIA POLSKIEJ SPÓŁKI FAKRO.

Unia Europejska, która powinna stać na straży ładu i sprawiedliwości na rynku wewnętrznym wydaje się nie wywiązywać ze swojego zadania, pozwalając na dyskryminację mniejszych firm względem tych o statusie monopolisty.

Jedną z takich firm jest polska spółka FAKRO, która 4 lata temu złożyła skargę do Komisji Europejskiej w sprawie nieuczciwych praktyk, które mają miejsce na europejskim rynku okien dachowych. Do tej pory jednak Komisja nie ustosunkowała się do niej dowodząc, iż duże firmy mogą bezkarnie nadużywać pozycję dominującą, dyskryminując tym samym pozostałych uczestników rynku.

„NALEŻY SILNIE WESPRZEĆ POLSKĄ FIRMĘ W OPARCIU O UNIJNĄ ZASADĘ KONKURENCYJNOŚCI, GDYŻ OBECNE PRAKTYKI TO POGWAŁCENIE PRAW ZAGWARANTOWANYCH W TRAKTATACH” – mówił Kazimierz Ujazdowski dodając, że działania takie szkodzą konkurencyjności rynku europejskiego i psują europejski obrót gospodarczy.

Europoseł PiS, który wielokrotnie ponaglał Komisję w tej sprawie, zapowiedział podniesienie tego tematu na październikowym posiedzeniu Komisji Spraw Konstytucyjnych z udziałem wiceprzewodniczącego KE,
Fransa Timmermansa. „CHODZI PRZECIEŻ O CZYSTE REGUŁY FUNKCJONOWANIA KOMISJI EUROPEJSKIEJ”- dodaje europoseł.

oprac: W.S

Komentarze są zamknięte