Uniwersytet Opolski: Pomoc dla „Szczebla”. Naprawiamy Szczebla” już 15 lipca br.

Autor Obywatelski

opolski uniwersytetUniwersytet Opolski zachęca do włączenia się w pomoc dla naszego studenta Patryka Wojdy, znanego jako „Szczebel”, który niedawno uległ tragicznemu wypadkowi. Pilnie potrzebne są pieniądze na jego rehabilitację. W piątek odbędzie się pierwszy koncert charytatywny pod hasłem „Naprawiamy Szczebla”. Planowana jest też niebawem licytacja prac studentów i wykładowców Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego.
Do wypadku doszło pod koniec maja. Patryk wracając na rowerze do domu przewrócił się, złamał kręgosłup i zmiażdżył rdzeń kręgowy. Zaledwie miesiąc dzielił go od obrony pracy dyplomowej w Instytucie Sztuki. Po przewiezieniu do szpitala stwierdzono u niego czterokończynowy paraliż. Cudem uszedł z życiem. Po ciężkiej i skomplikowanej operacji, jego stan zaczął się poprawiać. Jednak kluczową rolę odgrywa tu rehabilitacja. Patryk trafił do Opolskiego Centrum Rehabilitacji w Korfantowie. Narodowy Fundusz Zdrowia refunduje rehabilitację tylko przez 112 dni, a Patryk potrzebuje jej co najmniej przez rok. Miesięczny koszt to około 5 tys. zł. Przerwanie rehabilitacji to poważne komplikacje i regres w leczeniu. Pieniądze potrzebne są także na przystosowanie przestrzeni w domu Patryka, bo porusza się na wózku. Z pomocą ruszyli już przyjaciele, studenci i profesorowie UO.
Pierwsza impreza pod hasłem „Naprawiamy Szczebla” odbędzie się już w piątek (15 lipca  o godz. 21) w Labie. Będzie to mapping Michała Misiury z Pracowni Multimediów Instytutu Sztuki, czyli multimedialne show synchronizowane z muzyką. Michał tworzył oprawy audiowizualne m.in. do koncertów Tomasza Orgnaka czy festiwalu „Męskie Granie”.
Podczas piątkowej imprezy odbędzie się kwesta dla Patryka. Kolejny koncert zaplanowano na tydzień później (22 lipca) w Dworku. Zamiast biletów sprzedawane będą cegiełki, z których dochód przekazany zostanie na rehabilitację Patryka. Tam z kolei zagrają trzy opolskie kapele: Dźwięki Kolorów Retro, Brand New Cadillacs i Bluźnierca.
W planach jest także licytacja prac studentów i wykładowców Instytutu Sztuki, o jej terminie niezwłocznie będziemy informować.
– Prosimy bardzo o pomoc w nagłośnieniu akcji, by nasz student mógł wrócić do zdrowia – napisał do redakcji ngopole.pl Marcin Miga rzecznik prasowy Uniwersytetu Opolskiego.

Patryka można wesprzeć dokonując wpłat na konto:
Stowarzyszenie Studentów Uniwersytetu Opolskiego „Juvenes”
04 1020 3668 0000 5702 0427 3181
Tytuł: Dla Szczebla
Bardzo prosimy o włączenie się do akcji pomocy Patrykowi.

Marcin Miga/ W.S

Komentarze są zamknięte