Brexit to zła wiadomość dla Polski, samookalecznie się UE

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Kazimierz M. Ujazdowskidzisiejsza decyzja Brytyjczyków o opuszczeniu Unii Europejskiej na pewno zdominuje przekazy medialne i europejskie dyskusje na najbliższe dni i tygodnie. Zdaniem posła Kazimierza Ujazdowskiego „Brexit” to poważne zagrożenie dla polskich interesów i duże wyzwanie dla naszej polityki europejskiej, zapraszamy do lektury pierwszego komentarza.

Brytyjskie referendum było spektaklem godnym dzieł Hitchcock’a z tą zasadniczą różnicą, że dokonało się w świecie faktów, a nie filmowej fikcji. Brexit to samookaleczenie Europy, niepewność co do przyszłości i mnożenie się kolejnych egoizmów. Te ostatnie skutkować będą nie tyle rozsypywaniem się UE, co „wyłączeniami” z różnych polityk i zamykaniem się rynków europejskich kosztem konkurencyjności i polskich interesów.

Polska bowiem potrzebuje Europy w dużej skali, wewnętrznie elastycznej i solidarnej, z otwartym rynkiem i perspektywą dla polskiego eksportu. Brexit uruchamia procesy idące w przeciwnym kierunku. Wzmacnia siły skrajne dogmatycznych federalistów i tych, którzy liczą na rozpad UE. Obydwie te tendencje źle służą Europie i interesom Polski.

Trzeba powiedzieć wyraźnie: zamiary przeciwników integracji są całkowicie sprzeczne z naszym narodowym interesem. Ci, którzy chcą byśmy zostali jako jedyny kraj naszego regionu sam na sam z Rosją Putina, działają na szkodę Rzeczypospolitej.

– uważa Kazimierz M.UJAZDOWSKI, europoseł i dr hab. nauk prawnych.

Dziś także Święto Wrocławia i dzień patrona miasta – św. Jana Chrzciciela. Wysyłamy najlepsze życzenia dla wszystkich mieszkańców i przyjaciół Wrocławia! Już w poniedziałek wrocławscy studenci rozpoczną Europejskie Forum Młodych im. Bolesława Kominka. Projekt Fundacji Młoda Rzeczpospolita, który powstaje przy współpracy z posłem Ujazdowskim to 3-dniowe seminarium, które szuka odpowiedzi na współczesne pytania w konteście historii Dolnego Śląska I wrocławskiego doświadczenia. Spotkania w Brukseli potrwają do środy. – informuje Zespół Posła Kazimierza M. Ujazdowskiego.

red

 1. wielbicielka prezesa
  | ID: b3a752ac | #1

  Panie Ujazdowski, przestań pan bredzić.

  Samookaleczeniem Europy jest UE, a nie Brexit!
  Wiem, że szkoda wam utracić forsę, którą jak na ” ełropejskich demokratów” przystało zarabiacie…
  bo zdaje się, że oprócz bezczelnego okradania europejczyków niewiele potraficie.
  zaczyna się powolny koniec was, dziadów:)

Komentarze są zamknięte