Opole: konferencja pod „Okrąglakiem”

Autor Obywatelski

Pod modergetattach,mid,15197,mpid,7,min,1,uid,af68bae08a0a5e36nizowaną halą sportową „Okrąglak” odbyła się konferencja prasowa poświęcona Gwardii Opole. Prezydent Miasta Opola –Arkadiusz Wiśniewski wraz z Wiceprezydentem ds. sportu –Marcinem Rolem oprócz zarządu nowej spółki przedstawili także najważniejsze informację dotyczące przyszłości klubu Gwardia Opole oraz piłki ręcznej w naszym mieście.
W zarządzie Gwardia Opole S.A. funkcję Prezesa Zarządu objął Przemysław Zych, natomiast funkcję Wiceprezesa Anna Wesołowska, którzy na co dzień pełnią funkcję zarządcze w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Opolu. Dodatkowo w strukturach spółki pojawił się P. Tomasz Wróbel, który będzie pełnił funkcję dyrektora sportowego. Na konferencji podkreślono, że zarząd spółki będzie działać społecznie.
Prezydent Arkadiusz Wiśniewski na wstępie powiedział „Gwardia Opole w najbliższym sezonie najprawdopodobniej wystąpi w Superlidze, właśnie dlatego że powstał nowy podmiot, który wystąpił o stosowną licencję. Areną spotkań przyszłego Superligowego sezonu piłki ręcznej będzie aktualnie remontowany obiekt hali sportowej „Okrąglak”. Oznacza to bardzo mocne zaangażowanie miasto w to, aby kibice piłki ręcznej w przyszłym sezonie mieli możliwość oglądania piłki ręcznej na najwyższym, Superligowym poziomie”.
Wiceprezydent Marcin Rol dodał „Jako miasto już kilka miesięcy temu podjęliśmy próbę ratowania klubu Gwardia Opole, której kontynuacją są dzisiejsze działania-czyli rejestracja nowej spółki i wystąpienie o licencję do gry w PGNiG Superlidze. Pragniemy aby piłka ręczna w Opolu była nareszcie uczciwa i prowadzona na odpowiednim poziomie”.
Niedawno zawiązana spółka pozyskała prawo do korzystania z logotypu i nazwy Gwardia Opole i jednocześnie wystąpiła o wydanie licencji na rozgrywki w PGNiG Superlidze mężczyzn.
Przemysław Zych – Prezes Gwardii Opole S.A. powiedział „ Dokument o udostępnieniu spółce logotypu i nazwy jest już w naszym posiadaniu. Projekt piłki ręcznej udało się w Opolu uratować. Wystąpiliśmy o nadanie licencji na grę w PGNIG Superlidze. Po uzyskaniu licencji zgodnie z nowymi przepisami PGNIG powinniśmy jednocześnie uzyskać gwarancję na występowanie w najwyższej klasie rozgrywkowej przez kolejne 3 lata”.

Już wkrótce przedstawimy więcej szczegółów o nowej Gwardii Opole .

Katarzyna Oborska- Marciniak, rzecznik UM Opole

Tyle oficjalny komunikat, o który poprosiliśmy rzecznik prasową Urzędu Miasta Opola Katarzynę Oborską- Marciniak. Tymczasem redakcja ngopole.pl poczyniła swoje ustalenia. Wkrótce wrócimy do  sprawy.

Wiktor Sobierajski

Komentarze są zamknięte