Rotmistrz Pilecki Bohater Niezwyciężony

Autor Obywatelski

Tu wszystko znikło bez śladu. getattach,mid,14846,mpid,4,min,1,uid,278d440a208ca663
Staliśmy się tylko nagą wartością.
Tyle człowiek mógł i znaczył, ile był wart…
”Raport Witolda”

Szanowne Redakcje, Drodzy Państwo!
Dzięki mrówczej pracy osób z ogólnopolskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Polonistów, z ich przewodniczącą Marią Gudro-Homicką, udało się zawiadomić o konkursie literackim
pt: „Rotmistrz Pilecki Bohater Niezwyciężony” szkoły w Polsce i polskie szkoły na świecie. Celem konkursu jest uzyskanie oryginalnych prac literackich, promujących dokonania Rotmistrza Witolda Pileckiego. Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych rywalizować będą o nagrody Ministra Edukacji Narodowej.
Projekt „Rotmistrz Pilecki Bohater Niezwyciężony”, którego częścią jest wspomniany konkurs literacki, został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. W ramach przedsięwzięcia zorganizowany zostanie także Akademicki Konkurs Historyczny na pracę badawczą o Rotmistrzu, adresowany do studentów historii o nagrodę Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego ufundował puchar, który wręczy 9 października br. zwycięskiej drużynie Turnieju Piłkarskiego młodych r. 2009. Rozegrane zawody wśród najmłodszych będą wskazaniem na jeden z przymiotów Rotmistrza – postawę człowieka aktywnego, wysportowanego, zahartowanego. Projekt zakończy się trzydniową, w dniach 18-20 listopada, ogólnopolską konferencją, nagrodzeniem laureatów wszystkich Konkursów i Turnieju, wręczeniem statuetek „Zwycięska Misja” osobom szczególnie zasłużonym dla idei Projektu oraz koncertami.
Słowa prawnuka Rotmistrza, Krzysztofa Kosiora: „Witold Pilecki był zawsze wierzący i ta wiara ogromnie pomogła mu przetrwać piekło. Ale jednocześnie był też żołnierzem, społecznikiem, ojcem, gospodarzem i mężem. Na każdym z tych pól sprawdzał się wspaniale i marzy mi się próba pokazania go właśnie takim” stały się inspiracją dla głównego animatora Projektu, Fundacji GDZIE.
Projekt „Rotmistrz Pilecki Bohater Niezwyciężony” obejmuje różnorakie działania skierowane do polskiego narodu, jak też i przedstawicieli innych państw. Poprzez ukazanie wzoru
i postawy Witolda Pileckiego poza granicami Polski można mieć nadzieję, że uda się zbudować przekonanie o przysługującym Rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu najwyższym miejscu w Panteonie Polskich Bohaterów Narodowych.

Biuro Prasowe Projektu „Rotmistrz Pilecki Bohater Niezwyciężony”
Małgorzata Kupiszewska
Kontakt telefoniczny: 601-650-348; e-mail: [email protected]

Komentarze są zamknięte