XI Opolski Festiwal Skoków: gwiazdy poprowadzą treningi

Autor Obywatelski

11-Opolski-Festiwal-Skoków-2016-Plakat_11OFS_full-312x110Już w najbliższy weekend, 10 i 11 czerwca, odbędzie się jedenasta edycja Opolskiego Festiwalu Skoków. W tym roku mityng potrwa dwa dni. W piątek, przed południem, rywalizować będą uczniowie opolskich szkół podstawowych w ramach Małego Festiwalu Skoków. Przed imprezą odbędzie się trening z mistrzem, który poprowadzi nasz, opolski olimpijczyk Janusz Trzepizur oraz Konrad Owczarek (skoczek wzwyż, zawodnik KU AZS Politechniki Opolskiej). Tego samego dnia, o godzinie 16:00 odbędzie się konkurs skoku wzwyż juniorek i juniorów oraz konkurs młodzieżowy kobiet i mężczyzn.
W sobotę, 11 czerwca, o godzinie 10:30, odbędzie się drużynowy konkurs regionów partnerskich o Puchar Marszałka Województwa Opolskiego, w którym wystąpią juniorzy i juniorki. Tradycją mityngu jest Mały Olimpijczyk – zawody opolskich przedszkolaków, które poprowadzą olimpijczycy, gwiazdy polskiego sportu m.in. Władysław Kozakiewicz, Danuta Bułkowska, Dariusz Biczysko Edward Czernik, Dariusz Zielke, Krzysztof Siemion, Helmut Krieger, Bogdan Harańczyk oraz Janusz Trzepizur. Zawody odbędą się o godzinie 13:15.
Zaraz po Małym Olimpijczyku, o godzinie 14:30, wisienka na torcie – czyli konkurs główny skoku wzwyż. W tym roku konkurs kobiet i mężczyzn odbędzie się równolegle na dwóch skoczniach przed trybunami Stadionu Opolskich Olimpijczyków. Ten unikalny w skali światowej charakter konkursu gwarantuje niezwykłe emocje dla zawodników, a przede wszystkim widzów. W konkursie głównym zobaczymy ścisłą czołówkę światowego i polskiego skoku wzwyż. W konkursie męskim wystartuje m.in. aktualny mistrz świata z hali Gianmarco Tamberi (Włochy), brązowy medalista olimpijski z Londynu – Mutaz Essa Barshim (Katar), brązowy medalista olimpijski z Aten – Jaroslav Baba (Czechy), a także Wojciech Theiner (KU AZS Politechniki Opolskiej). W konkursie męskim możemy liczyć na ogromne emocje oraz wysokie skakanie na najwyższym światowym poziomie. Przypomnijmy, że Mistrz Olimpijski Ivan Ukhov skoczył na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie (2012 r.) 237 cm, a niespełna miesiąc wcześniej w Opolu 236 cm (tylko o centymetr mniej). Liczymy, że i w tym roku w Opolu konkurs przebiegnie na olimpijskim poziomie.
W trakcie imprezy odbędzie się plebiscyt dla widzów na najsympatyczniejszą i najsympatyczniejszego zawodnika mityngu, który przeprowadzi Nowa Trybuna Opolska. Do wygrania mnóstwo atrakcyjnych nagród. Serdecznie zapraszamy  na Stadion Opolskich Olimpijczyków 10 i 11 czerwca 2016 r.

www.opole.pl

Komentarze są zamknięte