Stefan Niesiołowski i trefna reklamówka

Autor Obywatelski2

W 2015 r. w śledpobraneztwie dotyczącym korupcji w armii, służby wojskowe w ramach działań operacyjnych nagrywały rozpracowywane osoby. Na jednym z materiałów wideo wykonanych w ramach śledztwa znalazł się m.in. Stefan Niesiołowski, który rozmawia z przedsiębiorcą podejrzewanym o korupcję. Widać, że poseł Platformy Obywatelskiej otrzymuje zawiniętą reklamówkę – ustaliła „Gazeta Polska Codziennie”. „W sprawie tej Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Poznaniu prowadzi śledztwo dotyczące nieprawidłowości w funkcjonowaniu Rejonowego Zarządu Infrastruktury w Bydgoszczy i przyjmowaniu korzyści majątkowych przez osoby funkcyjne” – podano wówczas w komunikacie prokuratury. W nocie podkreślono, że śledztwo jest w początkowej fazie i niewykluczone są dalsze zatrzymania.

Wśród zatrzymanych był m.in. prokurent i wspólnik znanej inowrocławskiej firmy budowlanej, która miała kontrakty z wojskiem. Przedsiębiorstwo to wygrało ogłoszony przez bydgoski Regionalny Zarząd Infrastruktury przetarg na budowę wielkopowierzchniowych magazynów wojskowych w Kutnie, wart 98 mln zł, oraz hangaru do obsługi śmigłowców wojskowych w Latkowie k. Inowrocławia za 26,6 mln zł.

Na jednym z takich nagrań ówczesny przewodniczący sejmowej komisji obrony Stefan Niesiołowski rozmawia z przedsiębiorcą, który został obecnie zatrzymany w śledztwie dotyczącym korupcji w wojsku. Na nagraniu widać, jak poseł PO dostaje reklamówkę.

W okresie, kiedy dokonano nagrania, księgowa firmy, z której przedstawicielem rozmawiał Niesiołowski, zaksięgowała wypłaty – dwa razy po 20 tys. zł.

gpcodziennie.pl

  1. zaszokowany
    | ID: a8af299e | #1

    a to squrwensyn, kradnie udając wariata ?

  2. Anonim
    | ID: 9624b0dd | #2

    Gazeta Polska Codziennie, czyli Prawda z ZSRR na nowo

Komentarze są zamknięte