Świętokrzyskie: pedofil w sutannie idzie do więzienia

Autor Obywatelski

Na karęe2c948ee0f259992a8b4bb3822832534 trzech lat pozbawienia wolności za obcowanie płciowe z małoletnią poniżej 15. roku życia, skazał dziś Sąd Rejonowy w Jędrzejowie (Świętokrzyskie) 45-letniego księdza, Adama W. Wyrok zapadł bez procesu – duchowny przyznał się do zarzutu i dobrowolnie poddał karze.
Ksiądz ma także zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną przez pięć lat oraz zakaz wykonywania zawodu nauczyciela religii i opiekuna małoletnich w ramach działalności prowadzanej przez Kościół katolicki, przez trzy lata. Na poczet kary pozbawienia wolności zaliczono czas jego aresztowania – W. przebywa w areszcie od końca września 2015 r. Treść orzeczenia przekazał rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach, Marcin Chałoński. Uzasadnienie wyroku wyłączono z jawności. Wyrok nie jest prawomocny i zapadł bez procesu – oskarżony podczas śledztwa przyznał się do zarzuconego czynu i zgodził się na dobrowolne poddanie się karze.
Do zdarzeń objętych aktem oskarżenia miało dochodzić wielokrotnie, między wrześniem 2013 r., a wrześniem 2014 r. – w Jędrzejowie i Busku-Zdroju.
Po zatrzymaniu Adama W. śledczy postawili mu jeszcze zarzuty dotyczące kilku zgwałceń tej samej nieletniej oraz pozbawienia jej wolności – sprawę badano w odrębnym postępowaniu. Jak informował w kwietniu rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz, wątki te umorzono.

Oprac: witalis

Komentarze są zamknięte