OZPS Opole: gwizdki walczą?

Autor Obywatelski

Jak dowiedzieliśmy się nieoIMG_0120-510x340ficjalnie na 9 czerwca br., zaplanowana została II tura wyborów na szefa Opolskiego Związku Piłki Siatkowej. Przypomnijmy, że w pierwszej turze rywalizowali Waldemar Kobienia znany sędzia telewizyjny i Jan Baniak nie mniej znany sędzia telewizyjny. 

Wtedy dotychczasowy prezes Waldemar Kobienia nie uzyskał wymaganej liczby głosów, bo delegaci za jego kandydaturą głosowali 17 za, 15 przeciw. Wcześniej z rywalizacji o fotel prezesa wycofał się Jan Baniak, znany na Opolszczyźnie sędzia, związany od lat ze środowiskiem akademickim w Opolu. Jak będzie tym razem?

Osoba doskonale zorientowana w środowisku siatkarskim Opolszczyzny powiedziała nam, że do tej pory nikt nie zgłosił oficjalnie swojej kandydatury. Właściwie nie dziwi nas to wcale, bo oficjalnie prezes OZPS jest osobą pracującą społecznie. Czyli bez wpływów do własnego portfela w walucie polskiej lub obcej. A wiadomo, że doktorów Judymów w naszym kraju jest coraz mniej, albo nigdy ich nie było. Wiceprezes…to już inna historia.

Zadziwiającym jest fakt, że próżno szukać informacji na temat II tury wyborów na oficjalnej stronie OZPS Opole. Znamy człowieka, który wiele by oddał za to, by móc wziąć udział w zebraniu sprawozdawczo-wyborczym Polskiego Związku Piłki Siatkowej, które nastąpi niebawem. To ten trener, działacz…. acz, acz, który setnie skompromitował się w kilkunastu programach telewizyjnych, opowiadając, jak to transparentny był związek za czasów prezesa Przedpełskiego.

Zebranie zaplanowane zostało na 9 czerwca br., w sali obrad Urzędu Wojewódzkiego w Opolu o godz. 16.00.

Wiktor Sobierajski

Komentarze są zamknięte