PlusLiga po nowemu

Autor Obywatelski

Wszystko wskazua59-450x270je na to, że w przyszłym sezonie w PlusLidze zagra 16 drużyn, a rozgrywki rozpoczną się jeszcze końcem września. Wstępny terminarz będzie dyskutowany podczas weekendowego spotkania prezesów klubów występujących w siatkarskiej ekstraklasie.  I wszystko wskazuje na to, że GKS Katowice i Espadon Szczecin w przyszłym sezonie zagrają w elicie. PlusLiga w kolejnym sezonie ruszy już 24 września, czyli blisko miesiąc wcześniej niż zwykle. Koniec rozgrywek planowany jest na 10 maja.

Mimo tego, że do rozegrania będzie aż o cztery kolejki rundy zasadniczej więcej niż w tym roku, to środowych kolejek będzie tylko cztery. A to pozwoli na spokojne trenowanie i przygotowywanie się do kolejnych spotkań, a właśnie na brak czasu na treningi narzekali najbardziej szkoleniowcy. Co prawda zespoły występujące w Lidze Mistrzów będą miały więcej gry w środy, ale faza grupowa tej ma rozpocząć się dopiero w grudniu.
Runda zasadnicza PlusLigi ma zakończyć się 1 kwietnia, a tydzień później zaplanowano play-off. Ale nie klasyczne, ani nie takie jak w tym sezonie. Zaproponowany został wariant pośredni. O medale powalczą cztery pierwsze drużyny, które najpierw zmierzą się w półfinałach, granych tylko do dwóch zwycięstw! Pierwszy mecz rozegrany zostanie w hali zespołu niżej sklasyfikowanego, gospodarzem drugiego i trzeciego będzie drużyna z 1. lub 2. miejsca. Finały i mecze o brązowy medal toczyć się będą do trzech zwycięstw.
Finał Pucharu Polski tym razem odbędzie się w ostatni weekend stycznia, a kilka dni wcześniej rozegrane zostaną mecze eliminacyjne tych rozgrywek. Możliwe są jeszcze zmiany w terminarzu po zakończeniu fazy grupowej Ligi Mistrzów, w przypadku gdyby nasze drużyny nie zakwalifikowały się do fazy play-off tych rozgrywek.

O tym, że liga będzie powiększona, świadczy choćby fakt przygotowania terminarza dla takich właśnie rozgrywek, z 30. kolejkami rundy zasadniczej. Terminarz jest co prawda wstępny, a dopiero na weekendowym spotkaniu prezesów klubów omówiony. Większych zmian jednak może w nim nie być.

za www.sport.pl

Komentarze są zamknięte