Wrocław: śmierć na komisariacie

Autor Obywatelski2

fea6076c-4b82-4cc1-82ea-8981643ee37cW internecie pojawiło się nagranie pokazujące zatrzymanie 25-latka, który kilkadziesiąt minut później zmarł we wrocławskim komisariacie. Widać na nim jak mężczyzna w pomarańczowej koszulce siedzi na ziemi, a nad nim stoją policjanci. Ch
wilę później podnoszą zatrzymanego. Ten się szarpie i wzywa pomocy słowami „ludzie k****”. W końcu mundurowi wsadzają go do radiowozu. Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura.

Nagranie zostanie zabezpieczone celem przekazania do prokuratury. To ważny element tej sprawy. Zależy nam, by wszystko dokładnie wyjaśnić – mówi o opublikowanym w internecie filmie asp. sztab. Paweł Petrykowski z dolnośląskiej policji. Co się wydarzyło? – Moim zdaniem policja zrobiła więcej niż mogła. Zabiła mi brata. Gdy szedł na miasto nie wyobrażał sobie, że niedługo będzie martwy – mówi zdenerwowany Iwo, brat 25-latka. I dodaje, że przez 6 godzin ciało jego brata leżało na posadzce (w komisariacie), nikt nie chciał go pokazać rodzinie. – W końcu zwłoki wyniesiono bocznym wyjściem – relacjonuje Iwo.

Wersja Policji

25-letni Igor został zatrzymany na wrocławskim Rynku w niedzielny poranek. Jak wyjaśniali policjanci, przypominał rysopisem osobę poszukiwaną za oszustwa. Mężczyzna miał stawiać opór i zachowywać się agresywnie. Funkcjonariusze użyli paralizatora i przewieźli 25-latka do komisariatu. Już w komisariacie, policjanci – jak informują – potwierdzili, że Igor S. jest osobą przez nich poszukiwaną. W pewnym momencie, według wersji policji, mężczyzna nagle stracił przytomność. Wezwano pogotowie, ale mimo reanimacji zmarł. Tymczasem ojciec Igora mówi, że początkowo funkcjonariusze przedstawili mu zupełnie inną wersję wydarzeń. – Najpierw powiedziano nam, że była jakaś szamotanina na komendzie, później, że nic się nie stało, a on nie wiadomo, dlaczego spadł z krzesła – opowiada pan Maciej.

„Sytuacja jest dziwna”

To właśnie te sprzeczne wersje, które mieli rodzinie przedstawiać funkcjonariusze, przywiodły w poniedziałek przed budynek komisariatu kilkadziesiąt osób. Zapalono znicze, wywieszono transparenty: „Igor nie zginął śmiercią naturalną” i „Zabiliście Igora”. W stronę policjantów stojących przed wejściem do komisariatu poleciały wyzwiska, skandowano też „mordercy”, wykrzykiwano, „żeby wasze dzieci tak samo ginęły” i „wy zabiliście nam koleżkę, wstydźcie się”. Jeden z mężczyzn trzymał zdjęcie Igora po sekcji zwłok, na którym widać opuchliznę i „ewidentne ślady pobicia”. Jego zdaniem „to nie są obrażenia osoby, która osunęła się z krzesła”. – Sytuacja jest dość dziwna, bo Igor na pewno nie był aniołkiem. Wszyscy w rodzinie o tym wiedzieli. Do rana bawił się z 7-8 osobami na dyskotece, a o 6 zakończyli zabawę, nie miał wtedy obrażeń. W ciągu dwóch godzin wydarzyło się dużo rzeczy. Igor zginął, a nie umarł – mówi znajomy rodziny, który ma nadzieję, że sekcja zwłok wykaże przyczynę śmierci mężczyzny. Na razie przyczyny śmierci nie udało się ustalić – Jeszcze kilka godzin przed tym, co się stało Igor był cały i zdrowy. Nie miał żadnych siniaków. Ciała nie pokazano od razu rodzicom. Igor był tak poobijany, że nie ma słów, by to opisać. To nienormalne, policja ma pomagać ludziom, a nie ich mordować – stwierdziła Laura, która w naturalny zgon swojego kolegi nie wierzy. W poniedziałek przeprowadzono sekcję zwłok Igora. Jak przekazał asp. sztab. Paweł Petrykowski z biura prasowego dolnośląskiej policji ta nie wykazała obrażeń zewnętrznych, które mogłyby przyczynić się do śmierci mężczyzny. Biegły stwierdził, że konieczne są dalsze badania toksykologiczne i histopatologiczne. Bez nich nie da się ocenić ostatecznej przyczyny śmierci mężczyzny. Tuż po bezskutecznej reanimacji w komisariacie lekarz ocenił, że przyczyną zgonu była niewydolność krążeniowo-oddechowa.

za www. tvn24.pl
Wiktor Sobierajski

 1. Eleonora
  | ID: 12dc9064 | #1

  Niech policja zbada
  – w jaki sposób paralizator złamał człowiekowi nos i prawie wydłubał oko….
  Bandyci.

  https://i2.wp.com/www.wrealu24.pl/images/Maj2016/13094259_575891242535918_2071169236763030751_n.jpg?zoom=2

 2. Anonim
  | ID: 4eea5942 | #2

  @Eleonora
  Nie dajcie sie polici niech odpowiedzam za to

Komentarze są zamknięte