Biblioteki: W Zdzieszowicach abolicja. W Kędzierzynie-Koźlu „rekordzista” zapłacił 657 zł

Autor Obywatelski

W ostatnim czacoversie biblioteka miejska w Zdzieszowicach ogłosiła abolicję dla dłużników przetrzymujących książki. Jako, że sam jestem częstym gościem biblioteki w Kędzierzynie-Koźlu sprawdziłem jak wygląda statystyka w jednej z najlepiej działających instytucji miejskich w grodzie nad Odrą.
Zapytałem o ilość osób obecnie zapisanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w naszym mieście a także o kilka innych spraw. – W bibliotece mamy 8848 zapisanych osób aktywnie wypożyczających. To stan na dzień 31.12.2015r. W tym 7375 – dorosłych i 1473 dzieci i młodzieży do lat dziewiętnastu – odpowiedziała nam Izabela Migocz dyrektor MBP w Kędzierzynie-Koźlu.
– Obecnie ze zwrotem książek zalegają 654 osoby (od 2000 roku do 09.05.2016). – Nie możemy wygenerować w tym przypadku podziału na osoby dorosłe i dzieci, gdyż system biblioteczny zlicza ogólnie. Jakie sankcje grożą czytelnikom za przetrzymywanie książek?  Za nieterminowy zwrot (przetrzymywanie) wypożyczonych materiałów bibliotecznych pobierane są opłaty za przetrzymywanie. Regulamin w pełnej wersji znajduje się na stronie internetowej MBP.

Interesowało mnie też, jaką kwotę tytułem kar za przetrzymywanie książek zapłacili mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla. – Z przeanalizowanych danych wynika jednoznacznie, że czytelnicy w 2015 roku zapłacili z tytułu opłat za przetrzymanie książek kwotę 22.472,70 zł.”Rekordzista” zapłacił 657,00 zł – poinformowała nas Izabela Migocz dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu.

Warto dodać, że kędzierzyńsko-kozielska biblioteka organizuje także szereg wystaw, spotkań autorskich oraz konkursów dla dzieci i dorosłych, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Kędzierzyna-Koźla. Ostatnio w MBP w Kędzierzynie-Koźlu gościł znany dziennikarz radiowy Roman Czejarek. (na zdjęciu)

Wiktor Sobierajski

Komentarze są zamknięte