Bieg na Ślężę po raz dwudziesty trzeci

Autor Obywatelski

Już 28. BGNS-2016-plakatmaja br., w Sobótce odbędzie się tradycyjny Bieg Górski na Ślężę. Będzie to dwudziesta trzecia edycja tej imprezy. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęła wielokrotna mistrzyni Polski w biegach górskich Izabela Zatorska.

Trasa biegu prowadzić będzie ze stadionu przy ul. Góry św. Anny podbiegiem na stok „Janosik”, do przełęczy pod Wieżycą i dalej „starą trasą” żółtym szlakiem na szczyt „Ślęży”, który wznosi się na 718 m.n.p.m. W ramach biegu rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w Biegu Górskim na Krótkim Dystansie wynoszącym ok. 5 km.

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez stronę internetową www.biegnasleze.pl, do 22. maja br. lub w dniu zawodów na stadionie ŚOSiR w Sobótce od godziny 8.00 do 10.30

Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku w kategorii OPEN mężczyzn triumfował JASTRZĘBSKI Kamil z Kraśnika. Były także opolskie akcenty, bowiem szóste miejsce na trudnej i wymagającej trasie wywalczył Bartłomiej Stajniak z Namysłowa. Wśród kobiet najszybsza na mecie była Danuta Woszczek z miejscowości Gołąb.

Wiktor Sobierajski

Komentarze są zamknięte