Scott Henderson zagra w kędzierzyńskim Domu Kultury „Chemik”!

Autor Obywatelski1

Już jutro 7. pobranemaja, o godz. 18.00, w Dom Kultury „Chemik”w Kędzierzynie-Koźlu wystąpi Scott Henderson – jeden z najwybitniejszych światowych gitarzystów. SCOTT HENDERSON to jeden z czołowych gitarzystów z kręgu muzyki `modern jazz / fusion /blues, współtwórca zespołu Tribal Tech, współpracował z Chick Corea Electric Band, Jean Luc Ponty, Joe Zawinul Syndicate, Jef Berlin, Gary Willis, Denis Chambers, Victor Wooten, Steve Smith.
Naukę gry rozpoczął w wieku 12 lat wzorując się na takich osobowościach jak Jimy Hendrix, Jimmy Page, Richie Blackmore oraz John Coltrane i Miles Davis. W 1991 uznany za najlepszego gitarzystę przez najpoważniejszy magazyn gitarowy „Guitar World”. Wydał wiele solowych płyt. Henderson jest szefem departamentu gitary w ” Guitar Institute of Technology ” w Los Angeles. Na trasie w Polsce Hendersonowi towarzyszyć będą Travis Carlton oraz Krzysztof Zawadzki.

KRZYSZTOF ZAWADZKI – perkusista, kompozytor, producent, manager, oraz leader najpopularniejszego zespołu z kręgu muzyki fussion WALK AWAY. Urodzony 6.01.1959 w Warszawie, edukację muzyczną rozpoczął w klasie akordeonu w Szkole Muzycznej I stopnia. Od 16 roku życia zmienia znienawidzony instrument na wymarzone bębny i rozpoczyna naukę w Szkole Muzycznej II stopnia w klasie perkusji.
W 1980 r. kończy Szkołę Muzyczną II stopnia z wyróżnieniem, a w dwa lata później rozpoczyna studia w Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. W tym roku opuszcza też zespół Janusza Muniaka tworząc własną grupę WALK AWAY. Po dwumiesięcznych próbach WALK AWAY startuje na międzynarodowym festiwalu Jazz Nad Odrą w konkursie zdobywając Grand Prix. Od tego momentu Krzysztof Zawadzki i jego grupa wkracza na ścieżkę nieustających sukcesów.

 

Ariadna Miernicka (MOK K-K)

  1. | ID: 6d97a9c6 | #1

    Gdzie i za ile są bilety??

Komentarze są zamknięte