Zdzieszowice – Januszkowice: tu paluszek tam paluszek

Autor Obywatelski

IMG_7043Wraz z nadejściem wiosny, rozpoczęły się cykliczne zajęcia dla maluszków i ich opiekunów w filii bibliotecznej w Januszkowicach. Realizowane we współpracy z Fundacją Rozwoju Dzieci im. J.A. Komeńskiego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek w ubiegły czwartek (28 kwietnia 2016) odbyło się pierwsze spotkanie z rodzicami i maluszkami. Omówione zostały zasady, przedstawiony został krótki regulamin i ustalono godziny spotkań. Cała grupa liczy pięcioro dzieci w wieku od 15 m-cy do 2,5 lat.
Swoje przybycie uczestnicy wraz z opiekunami „przypieczętowali” kolorowymi stempelkami na liście obecności. W sali nagle zrobiło się kolorowo i wesoło. W takt piosenki na powitanie „Tu paluszek tam paluszek” w kółeczku zatańczyli Amelka, Aleksander, Oskar, Franek i Marcin. Dzieci zapoznawały się z innymi dziećmi, oglądały zabawki i wszystkie inne przedmioty zgromadzone w sali. Basen z piłkami sprawił dzieciom niesamowitą frajdę. W ramach ćwiczenia rączek, dzieci bawiły się kasztanami i fasolą. Oprócz przesypywania łyżeczką, kubeczkami, lejkami i sitkami było również sypanie rączkami, jako opiekunowie zgodnie stwierdziliśmy że zabawa ta korzystnie wpływa na rozwój psychoruchowy dziecka, które jest wyciszone i bardzo skoncentrowane na owej czynności.

Po krótkiej przerwie przeczytaliśmy wspólnie zabawną historyjkę o wiejskich zwierzątkach, dzieciaczki naśladowały ich odgłosy a rodzice próbowali odgadnąć o którym zwierzątku jest mowa. Czas podczas zabawy szybko minął, dlatego też po wspólnym sprzątaniu zaśpiewaliśmy piosenkę, zatańczyliśmy w kółeczku, następnie każdy maluszek pożegnał się z zapoznanymi przyjaciółmi, wspólnie uderzając w gong.

Anna Maciołek

Komentarze są zamknięte