Ćwiczenia Ochotniczej Straży Pożarnej w powiecie głubczyckim

Autor Obywatelski

Cwiczenia-V-Kompanii-Gasniczej20 kwietnia na terenie Leśnictwa Ściborzyce Małe w powiecie głubczyckim odbyły się ćwiczenia V Kompanii Gaśniczej WOO „Prudnik” pod kryptonimem „SĘK”. W ćwiczeniach wzięło udział 5 jednostek OSP z terenu powiatu głubczyckiego… 20 kwietnia na terenie Leśnictwa Ściborzyce Małe w powiecie głubczyckim odbyły się ćwiczenia V Kompanii Gaśniczej WOO „Prudnik”
(OSP Baborów, OSP Dzierżysław, OSP Kietrz, OSP Branice, OSP Zopowy), 5 jednostek OSP z terenu powiatu prudnickiego (OSP Głogówek, OSP Szonów, OSP Szybowice, OSP Lubrza, OSP Biała), Dowódca V Kompanii Gaśniczej WOO „Prudnik” bryg. Jacek Słobodzian, Zastępca Dowódcy V Kompanii Gaśniczej WOO „Prudnik” kpt. Krzysztof Wiciak oraz funkcjonariusze z KP PSP Głubczyce.

Ćwiczeniom z uwagą przyglądało się kierownictwo KP PSP w Głubczycach bryg. Wojciech Semeniuk i kpt. Waldemar Hołownia oraz rozjemcy z KW PSP w Opolu i powiatów kędzierzyńsko-kozielskiego oraz strzeleckiego pod przewodnictwem st.kpt. Marka Kocielskiego.

Głównym celem ćwiczeń było doskonalenie organizacji i technik dostarczania wody do pożaru poprzez porównanie metod dowożenie i przetłaczanie wody na duże odległości. Założenie ćwiczeń zakładało dostarczenie wody na odległość 1000 metrów wykorzystując metodę przetłaczania, zapewniając wydatek wody do zasilania 2 stanowisk gaśniczych o łącznej wydajności 1000 l/min przez 60 minut, a następnie porównanie z metodą dowożenia na odległość 1500 metrów i zapewnienie takiego samego wydatku dla identycznych stanowisk gaśniczych.

Po zakończonych ćwiczeniach strażacy zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez Nadleśnictwo Prudnik za co serdecznie dziękujemy.

KP PSP Głubczyce

Komentarze są zamknięte