OZPS: Prezesa nie wybrano

Autor Obywatelski

IMG_0120W sobotę w sobotę w w sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Opolu odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Opolskiego Związku Piłki Siatkowej. Istotne jest to, że podczas obrad nie udało się wybrać nowego prezesa.

Dotychczasowy prezes Waldemar Kobienia nie uzyskał wymaganej liczby głosów, bo delegaci za jego kandydaturą głosowali 17 za, 15 przeciw. Wcześniej z rywalizacji o fotel prezesa wycofał się Jan Baniak, znany na Opolszczyźnie sędzia, związany od lat ze środowiskiem akademickim w Opolu.

Brak wyboru w pierwszej turze wskazuje, że Kobienia ma sporą opozycję w strukturach Opolskiego Związki Piłki Siatkowej. Dziwi jednak fakt, iż z tzw. 'terenu” brak jest chętnych do podjęcia skutecznej walki o zmianę na stanowisku prezesa OZPS. Kolejna tura wyborów za dwa tygodnie.

Podczas zebrania wybrano delegatów na Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Warszawie. Zostali nimi Sebastian Świderski prezes ZAKSA K-K, Roman Palacz znany trener z Nysy, Zbigniew Rektor trener związany z nyską i opolską siatkówką oraz Waldemar Kobienia i Jan Baniak.

Tekst i foto: W.S.

Komentarze są zamknięte