Kędzierzyn-Koźle: uczcili Konstytucję 3. maja

Autor Obywatelski
Uroczystości 3. majowe rozpoczął polonez w wykonaniu Małgorzaty Tudaj i Józefa Gismana wraz z uczniami II LO e Kędzierzynie.

Uroczystości 3. majowe rozpoczął polonez w wykonaniu Małgorzaty Tudaj i Józefa Gismana wraz z uczniami II LO Kędzierzynie.

W Kędzierzynie-Koźlu uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego wraz z nauczycielami i zaproszonymi gośćmi z pozostałych szkół ponadgimnazjalnych, poprzez prezentację widowiska słowno-muzycznego, uczcili kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Inscenizację okraszoną stosowną muzyką oraz tańcami przygotowała Marzanna Gądek-Radwanowska, nauczycielka historii w II LO.

 – Podczas poloneza wcale nie czułam się jak przed maturą, tylko myślałam o radosnym święcie Uchwalenia Konstytucji 3. maja, które właśnie w taki sposób powinno być obchodzone, radośnie – powiedziała ngopole.pl Małgorzata Tudaj Starosta Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego, tuż po zakończeniu uroczystości.

– Myślę, że miejsce jakim jest Plac Wolności w Kędzierzynie-Koźlu, jest najbardziej adekwatne do tego przedstawienia. Sam moment uchwalenia konstytucji 3. maja, był bardzo skomplikowany, była ona osiągnięciem wolności Polski. Był to bardzo istotny moment w historii naszego narodu, ponieważ była to druga w historii konstytucja, po Stanach Zjednoczonych, uchwalona na świecie i cieszę się, że bez patosu, pokazujemy tę historyczną chwilę. W szczególny sposób dziękuję młodzieży która zaangażowała się w to przedstawienie. Myślę, że będziemy się spotykać rok w rok właśnie w tym miejscu – mówiła do zebranych wyraźnie wzruszona Małgorzata Tudaj.

Przygotowanie całości było bardzo spontaniczne. Dodać należy, że efektowne stroje, które fantastycznie prezentowały się na uczestnikach przedstawienia, zostały wypożyczone z Gliwickiego Teatru Muzycznego.

Tekst i foto: Wiktor Sobierajski

 

Komentarze są zamknięte