Przedszkolak czy pierwszoklasista?

Autor Obywatelski
Do szkoły czy do przedszkola? Oto jest pytanie

Do szkoły czy do przedszkola? Oto jest pytanie

– Zdajemy sobie sprawę, że w obecnej sytuacji, kiedy został zniesiony obowiązek zapisywania dzieci sześcioletnich do szkoły wielu rodziców zastanawia się: „Czy moje dziecko jest gotowe, aby rozpocząć naukę w szkole? ”. Czy można udzielić na to pytanie jednoznacznej, obiektywnej odpowiedzi? Nie jest to proste. Dlaczego? Ponieważ dzieci rozwijają się w różnym tempie i rzadko jest to rozwój harmonijny. Dlatego dojrzałość szkolną rozpatruje się, biorąc pod uwagę wiele czynników.

Jak wiadomo, dzieci w tym samym wieku mogą być w różnym stopniu przygotowane do rozpoczęcia nauki w szkole i nie każdy sześciolatek jest gotowy, by sprostać zadaniom, jakie niesie za sobą rola ucznia – napisał do naszej redakcji Adam Lecybil, rzecznik prasowy Starosty Kędziekerzyńsko-Kozielskiego

Do szkoły czy do przedszkola? Oto jest pytanie

Do szkoły czy do przedszkola? Oto jest pytanie

Ważne jest by rodzic/opiekun prawny sześciolatka zadał sobie pytanie: „Jakie jest moje dziecko? Co już potrafi, a w jakich sferach rozwoju wymaga jeszcze wsparcia? Czy od 1, września 2016 r. powinno pójść do szkoły jako sześciolatek?”.

W ramach pomocy w uzyskaniu informacji pozwalających na podjęcie właściwej decyzji czy zapisać dziecko do pierwszej klasy, czy też nie, zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej (www.poradniakk.pl). Poza aktualną ofertą poradni będą tam stopniowo zamieszczane informacje dotyczące: gotowości szkolnej, materiały pomocne w obserwowaniu rozwoju dziecka, a także wskazówki, jak mogą Państwo wspierać rozwój swoich dzieci. Zachęcamy do kierowania pytań drogą e-mailową ([email protected]) wpisując w tytule „Sześciolatek w szkole”. Odpowiedzi będą zamieszczane na naszej stronie internetowej.

9 kwietnia (sobota) w godz. 9.00-14.00 specjalnie dla Państwa organizujemy Dzień Otwarty w poradni, podczas którego będziemy udzielać porad i starać się rozwiać Państwa wątpliwości.

Publiczna Poradnia Psychologiczno–Pedagogiczna  w Kędzierzynie-Koźlu, ul. Skarbowa 4, 47-200 Kędzierzyn–Koźle. Tel. : 77- 482-42-26; Fax: 77 – 482-37-200

e-mail: [email protected]

www.poradniakk.pl

Komentarze są zamknięte