Tragedia na Podkarpaciu: 5 osób zginęło w wypadku

Niezależna Gazeta Obywatelska

WypadekTragedia na Podkarpaciu: Do wypadku doszło w okolicach Kolbuszowej. Dwóch mężczyzn zmarło w szpitalu. Ofiarami są piłkarze trzecioligowego klubu sportowego z Wólki Pełkińskiej, którzy jechali na mecz.

Trzy osoby zginęły na miejscu, dwie kolejne umierały przez święta

Do wypadku doszło w okolicach Kolbuszowej (woj. podkarpackie). Trzy osoby zginęły na miejscu. Jeden mężczyzna zmarł w szpitalu. Ofiarami są piłkarze trzecioligowego klubu sportowego z Wólki Pełkińskiej, którzy jechali na mecz. W miejscowości Werynia na drodze wojewódzkiej przed godziną 10:00 Volkswagen Transporter wiozący osiem osób zderzył się z ciężarówką.

– Na miejscu zginęły trzy osoby. Pięcioro rannych zostało przewiezionych do szpitali. Dwie osoby są w stanie ciężkim. Obaj kierowcy byli trzeźwi – mówił Jacek Kocan z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Jacek Kocan podkreślił, że droga była śliska. Właśnie złe warunki pogodowe mogły być przyczyną wypadku. Czy tylko?

Busem podróżowali zawodnicy trzecioligowego zespołu Wólczanka Wólka Pełkińska. O godz. 12 mieli rozegrać mecz Avią Świdnik. Obie drużyny rywalizują w trzeciej lidze lubelsko-podkarpackiej. Mecz miał się rozegrać w południe w Wólce Pełkińskiej pod Mielcem. Do tragicznego zdarzenia doszło po godz. 9.00.

Wiktor Sobierajski

Komentarze są zamknięte