Tragedia w Łubnianach: Tomasz Drąg nie żyje. Zasłabł na boisku

Niezależna Gazeta Obywatelska

Tomasz Drąg nie żyje fot. Oksodraopole.plDo tragicznej sytuacji doszło na stadionie w Łubnianach, gdzie miejscowy Śląsk grał z LZS-em Krasiejów. „W 62. minucie Tomek zasłabł i mimo ponadgodzinnej reanimacji nie udało się go uratować” – podała strona internetowa Odry Opole w której w przeszłości grał znany na Opolszczyźnie zawodnik. „Odszedł w otoczeniu, w którym przez całe życie czuł się doskonale, wśród kolegów piłkarzy, wśród kibiców, na murawie, podczas meczu…” – napisano w komunikacie.

​Tomasz Drąg był wieloletnim zawodnikiem Odry Opole, a w ostatnim czasie występował w Śląsku Łubniany.

Informację tę podał na swojej stronie internetowej m.in. były klub Drąga Odra Opole.

Tragedia rozegrała się w trakcie meczu Śląska z KS Krasiejów w Łubnianach, gdzie Drąg grał od dwóch lat. – podała Odra.

​W czerwcu 2013 roku Drąg, jeszcze wówczas stoper trzecioligowej Odry, zasłabł na boisku w Namysłowie podczas meczu rozgrywanego z drużyną tamtejszego Startu. Piłkarz na boisku miał wykonywany masaż serca, a potem trafił do szpitala.

​Wówczas do zdarzenia doszło także ok. 60 minuty meczu. Piłkarz osunął się wtedy nieatakowany przez nikogo na murawę. Błyskawicznie została mu udzielona pomoc. Z informacji zamieszczonej na stronie internetowej gospodarzy wynikało, że u piłkarza nastąpiło zatrzymanie akcji serca. Przywrócił ją, stosując masaż, policjant znajdujący się na stadionie. Sportowiec odzyskał przytomność jeszcze na boisku.

​Tomasz Drąg miał niespełna 41 lat. Grał także w kilku innych klubach – m.in. występującym obecnie w I lidze MKS Kluczbork czy w III-ligowym dziś Ruchu Zdzieszowice.

​Warto wspomnieć, że to nie pierwszy przypadek śmierci zawodnika podczas meczu IV-ligowego na Opolszczyźnie. W sierpniu 2005 roku podczas meczu LKS Poborszów a Motorem Praszka zszedł piłkarz gospodarzy Wiesław Wojdyła.

Wiktor Sobierajski

Komentarze są zamknięte