Katowice chcą być enklawą dla startupowców

Niezależna Gazeta Obywatelska

PGAKatowicki samorząd będzie wspierać rozwój startupów. W ostatnim czasie wiele młodych aktywnych osób założyło firmy poza regionem, a miastu zależy, żeby nie wyjeżdżali.

Pełnomocnik prezydenta Katowic ds. wspierania innowacyjności Aleksandra Monsiol-Szatkowska podkreśla, że oprócz pomysłu na startup, trzeba również mieć pomysł na promocję. – Wkrótce rusza w Katowicach nowy projekt. Będą szkolenia z nowych mediów. Dają wiedzę jak funkcjonować, jak się wypromować – zapowiada.

Monsiol-Szatkowska poinformowała też, że trwają prace nad programem związanym z rozwojem przedsiębiorczości, w tym startupów. – Program ma pobudzić przedsiębiorczość. Katowice się zmieniają, chcemy zasygnalizować, że jest to dobre miejsce dla osób przedsiębiorczych, kreatywnych – dodała.

– Warto zaplanować rozwój zawodowy jeszcze na studiach. Jeżeli młoda osoba wystartuje na studiach i uda jej się startup wyprowadzić na dobrze funkcjonującą już firmę, to pisanie CV i wchodzenie na rynek pracy nie będzie jej dotyczyło – mówi wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach Janusz Dramski.

Codzienny Serwis Informacyjny PAP

Komentarze są zamknięte