Morawiecki: apelowałbym do osób majętnych o dobrowolną rezygnację z dodatku

Niezależna Gazeta Obywatelska2

M. MorawieckiWicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki pytany, czy osoby majętne powinny korzystać z programu „Rodzina 500 plus” odpowiedział, że „apelowałby, bo tylko tyle pozostaje, żeby nie wnioskować”.

– Dziś rząd przyjął program 500 plus. Z punktu widzenia finansów publicznych nie jest zagrożeniem. Jest to bardzo ważny program – zarówno o charakterze wzmocnienia naszej populacji w przyszłości, ale również prospołeczny.

Staraliśmy się zrównoważyć te dwa czynniki – z jednej strony społeczno-demograficzne, z drugiej strony fiskalno-finansowe. Nie ma takich zagrożeń. Jest to na pewno bardzo dobrze zrównoważone – powiedział.

Pytany, czy osoby majętne powinny korzystać z programu, odpowiedział:

– Jeśli o mnie chodzi, to na pewno nie będę wnioskował przecież o to. Apelowałbym, bo tylko tyle pozostaje, żeby nie wnioskować. Rozumiem natomiast też autorów tej całej konstrukcji, że to nie ma być narzędzie socjalne, tylko to jest narzędzie demograficzne, wspierania rodzin w szerszym zakresie. Więc raczej na zasadzie dobrowolności rezygnacja z tego dodatku – powiedział.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP

  1. Andrzej
    | ID: 699ad31d | #1

    Chciałbym zaapelować do ministra Morawieckiego aby nie powielał PRL-owskich wzorców i nie apelował o czyn społeczny. Jak się mądrze rządzi to czyny społeczne są zbyteczne. Myślę , że wielu dobrze sytuowanych rodziców zrezygnowałoby z pobierania zasiłku 500+ gdyby mieli wybór odebrania takiej kwoty co miesiąc w swojej przyszłości emerytalnej !

  2. batiarfront
    | ID: 24d275ef | #2

    bardzo mądrze wolny wybór, chcesz weźmiesz nie to nie, proste

Komentarze są zamknięte