Adam Słomka dla NGO: Rosyjska Duma myli adresata swojej propagandy!

Redaktor10
Adam Słomka

Adam Słomka

Lider Konfederacji Polski Niepodległej – Niezłomni Adam Słomka uważa, że oświadczenie rosyjskiej Dumy w sprawie nielegalnych (w większości) na naszym terytorium monumentów sławiących komunistycznego, radzieckiego okupanta powinno być skierowane do władz wykonawczych Federacji Rosyjskiej.

Słomka kierujący pracami Europejskiego Centrum Ścigania Zbrodniarzy Komunistycznych i Faszystowskich (powołanego kilka dni temu), wskazuje, że piątkowa wypowiedź w niższej izbie rosyjskiego parlamentu, deputowanego komisji spraw międzynarodowych Nikołaja Lewiczewa, że władze polskie już od dawna „podejmują próby umniejszenia roli narodu radzieckiego w zwycięstwie nad faszyzmem” jest przykładem relatywizowania historii w stylu stalinowskim. Duma – wg lidera Konfederatów – myli adresata swojej propagandy!

W oświadczeniu z piątku Duma „wyraża głębokie oburzenie w związku ze zbezczeszczeniem i zniszczeniem w Polsce miejsc pochówku, nagrobków, pomników i innych obiektów memorialnych, uwieczniających pamięć radzieckich żołnierzy, którzy oddali życie, by oswobodzić kraj od faszyzmu”. Deputowani oznajmili, że „decyzje o demontażu obiektów memorialnych” w połączeniu z aktami wandalizmu „stają się normą w traktowaniu miejsc pamięci i pochówku na polskiej ziemi żołnierzy i oficerów Armii Czerwonej”.

Adam Słomka komentuje w rozmowie z NGO:
„W 1939 roku to nie tylko II RP padła ofiarą oczywistej zmowy Hitlera i Stalina, ale np. ZSRR, którego następcą prawnym jest Federacja Rosyjska, zaatakowała jednostronnie Finlandię – za co została usunięta z Ligi Narodów. To Stalin oferował i dostarczał Hitlerowi liczne dostawy materiałów i surowców, które umożliwiły Hitlerowi „blitzkrieg” m.in. we Francji, a Armia Czerwona z Wermachtem wspólnie defilowała w Brześciu. Zatem komunizm jest totalitarną kalką nazizmu i nie ma powodu, aby milczeć o ścisłej współpracy III Rzeszy i ZSRR w latach 1939-41, o współpracy w okresie niemieckiej Republiki Weimarskiej taktownie nawet nie wspominając. Mamy w Polsce wielki cemantarz żołnierzy niemieckich w Siemianowicach Śląskich, bo szanujemy miejsca ludzkiego pochówku. Ale wszystkie radzieckie monumenty w Polsce zostaną zlikwidowane lub przeniesione na cmentarze wojenne … czy to się towarzyszowi Putinowi podoba czy nie. Przecież Polacy nie mają żądań, aby Rosjanie budowali pomniki swojemu carowi i późniejszemu królowi Polski Władysławowi IV Wazie, którego sami sobie wybrali 27 sierpnia 1610 r., ani rozgłaszali hołd cara Wasyla IV Szujskiego przed polskim królem Zygmuntem III Wazą (ojcem Władysława IV Wazy) w dniu 29 października 1611 roku na Zamku Królewskim w Warszawie”
-ironizuje Słomka.
Były katowicki parlamentarzysta poinformował nas, że sprawa oświadczenia Dumy będzie dyskutowana na forum Europejskiego Centrum Ścigania Zbrodniarzy Komunistycznych i Faszystowskich.
„Nie możemy być ślepi na powrót radzieckiej, totalitarnej retoryki. Jesteśmy nastawieni też na edukację obywatelską, bo dziś nie chce się pamiętać, że w latach 30-tych XX wieku liczne kraje Zachodu uznawały faszyzm za przykład „trzeciej drogi”, a Hitler był nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla w 1938 roku za Monachium. Sami komuniści byli formacją od początku agenturalną, a w II RP zostali zdelegalizowani. W III RP partia komunistyczna nadal znajduje się w ewidencji partii politycznych. Miłośnicy Putina, za moskiewskie pieniądze, urządzają sobie „rajdy” na okupowany Krym aby legalizować jego anschluss. Zatem deputowani do Dumy swoje oświadczenia mogą kierować na Kreml i do własnych władz wykonawczych. Widać jednak, że powołanie CŚZKiF oraz niedawna publikacja polskigo IPN nt. komunistycznych obelisków powoduje nerwowe reakcje władz Federacji Rosyjskiej. To oznacza, że będziemy Rosjanom przypominali o faktach historycznych – a formy tego uświadomienia dopracujemy. Nie razi nas bowiem to, że ktoś jest Rosjaninem, ale to, że nie ma dostępu do oczywistych faktów i wychwala państwowo-radziecko-postkomunistyczną propagandę. Po prostu!”
– kwituje Słomka.
 
(pac), Niezależna Gazeta Obywatelska w Bielsku – Białej
 1. zbyszek77
  | ID: df52a882 | #1

  Nie pier…ol Słomka . Zbydleceniem jest niszczenie grobów dwudziestokilkuletnich Rosjan ktorzy zgineli walcząc z niemieckimi bandytami . A zgineło ich prawie 2 mln.

 2. Eleonora
  | ID: e6e7c693 | #2

  Ciekawe czy Słomka równie gorliwie będzie ” przypominał o faktach historycznych” naszym przyjaciołom zza zachodniej granicy?
  Uprzejmie proszę napisać kim był Adolf Heusinger, pierwszy inspektor generalny Bundeswehry i przewodniczący Komitetu Wojskowego NATO?

  http://c8.alamy.com/comp/CPJ61G/adolf-heusinger-CPJ61G.jpg

  Po ” przebranżowieniu”

  http://www.fueakbw.de/typo3temp/pics/895d7b0c96.jpg

  Zamiast odgrzebywania grobów zmarłych
  ( niech pan Słomka nie czyni konkurencji satanistom)
  przypomni sojusznikom z NATO
  – kim był ich pierwszy sekretarz Hans Spiedel?

  http://en.ww2awards.com/images-person/9595061223171216p.jpg

  Po ” przebranżowieniu się”

  https://www.hdg.de/lemo/img/galeriebilder/biografien/speidel-hans_foto_LEMO-F-4-340_dhm.jpg

  Jak widać będzie pan miał pełne ręce roboty:)

 3. Anonim
  | ID: f9a79239 | #3

  No i prosze – kolejna manipulacja rosyjskiej agentki. Czy Slomka zamierza scigac rosyjskich zolnierzy? Nie – zamierza scigac zbrodniarzy faszystowskich i komunistycznych. Eleonora sugeruje, ze ci dwaj ze zdjec byli zbrodniarzami?

  Ponadto rosyjska agentura ustami Eleonory insynuuje, ze Slomka niszczy groby, gdy ten usiluje usuwac pomniki ruskich okupantow, a groby przenosic na cmentarze.

  Jak zwykle ruska agentura posluguje sie klamswem i manipulacja. Najgorsze, ze sugeruje, ze czyni to dla dobra Polski i Polakow.

 4. Eleonora
  | ID: 0ac882ed | #4

  Uderz w stół, a Anonim się odezwie:)
  Ja nie tylko sugeruję, a piszę jasno i dobitnie o tym, że hitlerowscy dygnitarze BYLI zbrodniarzami!
  Ja może jestem ” agentką Putina” ale czyim agentem jest Anonim broniący hitlerowców?

 5. Eleonora
  | ID: 0ac882ed | #5

  Co do niszczenia grobów.

  Historia pomnika w Nowym Sączu:

  „Pomnik powstał na polecenie władz sowieckich w 1945 roku jako mogiła dla prawdopodobnie sześciu żołnierzy Armii Czerwonej[1] poległych w trakcie ofensywy ze stycznia 1945 roku. Nad mogiłą żołnierską usytuowano łuk z płaskorzeźbą przedstawiającą czerwonoarmistów oraz napis „Za naszą sowiecką ojczyznę”[2]”

  Jasne, że pomnik w takiej formie nie powinien pozostać.
  Wiemy czym jest tzw sowiecka ojczyzna…
  Ale jednocześnie była to mogiła żołnierska.
  Czy chciałby taki przytępy Anonim by zołnierzy WP potraktowano w podobny sposób np w holenderskiej Bredzie?

  http://www.program7.pl/wp-content/uploads/2014/10/IMG_5107-300×200.jpg

 6. Anonim
  | ID: f9a79239 | #6

  Jakos w holenderskiej Bredzie nikt nie traktuje tak zolnierzy WP, a to dlatego, ze nie okupowali Holandii !!! Czy polscy zolnierze lub alianci mordowali Holendrow, gwalcili holenderskie kobiety, wywozili holenderskie mienie, narzucili Holendrom obca wladze, wiezili i represjonowali Holendrow ???! Jak mozna rozumiec wszedzie obecna, nieklamana miklosc Eleonory do sowieckich wojsk okupacyjnych, ruskiej okupacji Polski (PRL)oraz specyficzna, wybiorcza i jednostronna amnezje tej ruskiej marionetki ???

 7. Eleonora
  | ID: 04589397 | #7

  @Anonim

  Anonimie jakiś ty prymityw….
  Udowodnij tym sześciu poległym, których miejsce pochówku z lubością oblewacie farbą, że brali udział w gwałtach i szabrowaniu?!
  Ciekawe, że niemieckich żołnierzy traktujesz z taką czcią, że nawet wobec wysokich rangą oficerów Wermachtu wybraniasz z taką gorliwością….
  Czyzbyś był na ichniejszym żołdzie?
  Jak ja ruska, tak ty niemiecka marionetka:)

 8. Anonim
  | ID: f9a79239 | #8

  A u was murzynow bija !!! Tak sie zachowyje ruska agentura. Nikogo nie wybielam i nie bronie!. Taki taniec znamy – walka sowieckiej agentury z faszystowskim podziemiem. Jak brak argumentow dla agentki sowieckiej wojskowki wszyscy sa faszystami, agentami MOSAD-u, sujonistami, czy, w najleprzym przypadku, prymitywami. Przciwnie -polecam zglosic odpowiednie materialy dowodowe do Komisji. Eleonora z pewnoscia posiada takie materialy zarowno w sprawach dotyczacych oficzerow niemieckich, jak sowieckich rowniez, ze tylko wspone o Pienieznie, ktorego wladze postanowily rozebrac pomnik zbrodniarza – generala armii sowieckiej Iwana Czerniachowskiego. Dla Eleonory to zapewne c is w jej sowieckie sercez i zadraznianie, jakze poprawnych i wypatrywanych z utesknieniem odpowiednich stosunkow Polski z putinowa federacja.

 9. Anonim
  | ID: f9a79239 | #9

  Odezwala sie specjalistka od zwalczania faszystowskiego podziemia!!

 10. Eleonora
  | ID: 0a9e9e9f | #10

  @Anonim

  Mam nadzieję, że pojutrze Anonim przemówi ludzkim głosem???
  Jak nie wyjdzie niech Anonim zgłosi się do mnie po różowy opłatek.
  Darmo dam.

Komentarze są zamknięte