Budżet Opola z nowym mostem

Niezależna Gazeta Obywatelska

Most na OdrzePonad 703 miliony złotych wynosi przyszłoroczny budżet Opola. Radni przyjęli plan dochodów i wydatków na 2016 rok. Jest on większy, niż zakładał projekt. Większe niż planowano będą także wydatki miasta.
Wyniosą one ponad 687 milionów złotych. Na inwestycje miasto przeznaczy 112, a nie jak planowano 110 milionów złotych. Za przyjęciem budżetu głosowało 22 radnych, dwóch się wstrzymało, nikt nie głosował przeciw.

– Inwestycje, które zaproponowałem w budżecie miasta w tym roku się rozpoczną, ale będą miały swoją kontynuację w latach późniejszych – zapowiada Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola. – Mówię o zadaniach związanych z budową infrastruktury: nowy most przez Odrę, obwodnica południowa, remont mostu na ul. Niemodlińskiej – to są zadania, które wybijają się wielkością kwot, jakie będą pochłaniać i ważnością – dodaje.

Budżet poparli także radni opozycyjnej Platformy Obywatelskiej. Zbigniew Kubalańca wyjaśnia taką decyzję tym, że wiele przyszłorocznych zadań to kontynuacja projektów rozpoczętych przez PO.

RO

image

Komentarze są zamknięte