Wystartowało Centrum Ścigania Zbrodniarzy Komunistycznych i Faszystowskich

Redaktor5
Fot. Dariusz Ciszek/FB

Fot. Dariusz Ciszek/FB; od lewej: Maciej Lisowski (Lex Nostra), Adam Słomka (KPN-NIEZŁOMNI) i marszałek, poseł dr Kornel Morawiecki

W sobotę w Warszawie odbyła się konferencja prasowa inaugurująca powstanie Centrum Ścigania Zbrodniarzy Komunistycznych i Faszystowskich. Przewodniczącym komitetu honorowego Centrum został marszałek senior Sejmu RP VIII kadencji dr Kornel Morawiecki.

„Marzyło nam się, że będzie Polska niepodległa i jest Polska niepodległa. I teraz przed nami prostsze zadanie: żeby ona była praworządna, to znaczy, żeby bandyci, zbrodniarze, przestępcy nie kierowali głównymi organami państwa, żeby rozliczyć system, żeby nikt się nie chwalił, że był w PZPR i był dumny z tego, że był komunistą. To trzeba po prostu zakończyć”

– powiedział na sobotniej konferencji prasowej Morawiecki.

Pracami CŚZKiF pokieruje przewodniczący KPN-NIEZŁOMNI Adam Słomka. Wśród członków Komitetu Honorowego organizacji odnajdujemy m.in. rosyjskiego dysydenta Władimira Bukowskiego czy Andrzeja Melaka. CŚZKiF na swojej witrynie internetowej http://www.centrumscigania.info uruchomi również możliwość zgłaszania osób, które powinny ponieść odpowiedzialność za swoje totalitarne zbrodnie z lat 1939-91.

Centrum będzie koordynowało inicjowanie ścigania komunistycznych i faszystowskich zbrodniarzy nie tylko w Polsce, ale wszędzie tam, gdzie Polaków dotykały represje komunistów i faszystów, np. na Ukrainie czy Litwie.  Wystąpimy m.in. do polskiego i ukraińskiego IPN o odpowiednią współpracę

– kwituje Słomka w rozmowie z NGO.

(pac), Niezależna Gazeta Obywatelska w Bielsku – Białej

 1. kryska
  | ID: a1b2fbf5 | #1

  Wspaniała wiadomość, bo dzieło godne. Brawo dla panów Adama Słomki , Kornela Morawieckiego i Macieja Lisowskiego!!!

 2. jozef
  | ID: 88c47082 | #2

  Szkoda, że tak płużno, ale może i lepiej płużno niż wcale. Jednak odgrzewane nie tylko kotlety już tak nie smakują.

 3. ryś
  | ID: fb2fcc8a | #3

  zajmijcie się firmami ochroniarskimi założonych większości przez byłych i pracujących – przechowalnia wszelkiego rodzaju byłych milicjantów ,sb , oficerów wsi,itym podobnych gadów wywodzących się ze społeczeństwa polskiego.

 4. Anonim
  | ID: fb2fcc8a | #4

  zajmijcie się firmami ochroniarskimi założonych większości przez byłych i pracujących – przechowalnia wszelkiego rodzaju byłych milicjantów ,sb , oficerów wsi,itym podobnych gadów wywodzących się ze społeczeństwa polskiego.

 5. Anonim
  | ID: cf300a70 | #5

  A Krzyże i Piotrowicz?

Komentarze są zamknięte