Janusz Kowalski zakończył misję jak wiceprezydent Opola

Niezależna Gazeta Obywatelska2

Janusz Kowalski fot. FB– Postanowiłem zaangażować się w sprawy związane z bezpieczeństwem energetycznym Rzeczypospolitej Polskiej – tak rano uzasadniał swoją decyzję o rezygnacji ze stanowiska wiceprezydenta Opola Janusza Kowalski. Kilka godzin później na stronie PGNiG pojawiła się informacja, że Piotr Woźniak, który dziś rano został p.o. prezesa spółki, powołał trzech prokurentów. Jednym z nich został Janusz Kowalski. Przypomnijmy, że wcześniej Kowalski doprowadził do tego, że Woźniak, były minister gospodarki, został członkiem rady nadzorczej ECO.

– Będę starał się wspierać Prawo i Sprawiedliwość w budowie Ministerstwa Energii – powiedział na konferencji prasowej w opolskim ratuszu Kowalski. – Tak, aby ten proces przebiegał jak najlepiej. W tej chwili jest dwóch pracowników Ministerstwa Energii – minister i jego zastępca. Zostało stworzone całkowicie oddolnie. W tym okresie przejściowym potrzeba wielu osób, które społecznie będą temu projektowi pomagać – dodał Kowalski.

– Jest bardzo wiele rzeczy, w których można pomagać Rzeczypospolitej. Nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie, gdzie będę mógł dalej pracować dla Polski – dodał Janusz Kowalski.

Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski zaznaczył, że w ciągu kilku najbliższych dni poda nazwisko nowego wiceprezydenta Opola, który zastąpi Janusza Kowalskiego.

Przypomnijmy, że wcześniej Wiśniewski mówił na antenie Radia Opole, że ponieważ prawica stanowi jego zaplecze w Radzie Miasta, w razie odejścia Kowalskiego, o którym mówiono od dawna, to ona wskaże jego następcę.

t

 1. Eleonora
  | ID: 1912637a | #1

  Szkoda, że PIS dobiera sobie „miernych ale wiernych”
  Polecam bloga experta, a nie partyjnego krzykaczo- obiecywacza po politologii czy historii:)

  http://www.szczesniak.pl

 2. Eleonora
  | ID: 1912637a | #2

  Polecam ciekawą polemikę z p Kowalskim dotyczącą katarskiego gazu.
  Szczególnie aktualną w dniu dzisiejszym

  http://www.szczesniak.pl/1410

  „– Jest bardzo wiele rzeczy, w których można pomagać Rzeczypospolitej. Nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie, gdzie będę mógł dalej pracować dla Polski – dodał Janusz Kowalski.

  Myslę, że Rzeczypospolitej pomógłby pan pozostając w Opolu.
  Wynika to z jakości pańskiej polemiki ze Szcześniakiem.

  „Warto zauważyć, że obowiązujące umowy z Rosjanami powodują, że dzisiaj Polska, pomimo niedoboru gazu ziemnego, nie może skorzystać z faktu, że przez jej terytorium przesyłane jest blisko 30 mld m sześc. gazu do Niemiec.”

  A dlaczego ” nie może” panie Kowalski?
  Kto nam zabrania prowadzenia polityki propaństwowej, hę?
  Za bezsensowny zakup ( nakaz?) Możejek bandyty Chodorkowskiego panom Kowalskim i innym bardzo dziękujemy!
  Do dzisiaj odbija się litewską czkawką:)

  „Wzmocnienie bezpieczeństwa energetycznego Polski i zaznaczenie polskiej obecności na mapie gazowej Europy możliwe jest – nie jak rekomenduje Andrzej Szcześniak – poprzez umacnianie na wszelkie sposoby porozumień z rosyjskim monopolistą, lecz poprzez realizację ambitnych i realnych projektów infrastrukturalnych.”

  Ta ” ambicja” sporo kosztuje panie Kowalski.

  http://3obieg.pl/polska-swiatowym-liderem-kosztow-zakupu-cieklego-gazu

Komentarze są zamknięte