Adam Słomka o swoim proteście w TK

Redaktor5

CVxN55vWUAAFSBfJako były członek Komisji Konstytucyjnej Zgromadzenia Narodowego mam określone obowiązki wobec wyborców, których reprezentowałem w Sejmie RP. Środowisko Konfederacji Polski Niepodległej – NIEZŁOMNI od lat wskazuje, że trzeba w końcu zdekomunizować te instytucje państwowe, które decydują o stanie państwa i losach obywateli.

Poza postulatem przywrócenia tzw. „ław przysięgłych” w postępowaniach karnych uważamy też, że należy usunąć z zajmowanych funkcji komunistycznych zbrodniarzy i ukrócić samowolę władzy sądowniczej. Nowa ekipa rządowa ma poparcie większości parlamentarnej oraz prezydenta dr. Andrzeja Dudy. Obóz apologetów Okrągłego Stołu po wyrugowaniu z Sejmu RP komunistów z SLD chwyta się swojej „ostatniej deski ratunku” posługując się Trybunałem Konstytucyjnym. Po festiwalu politycznych orzeczeń wypada domagać się ustąpienia tych sędziów TK, którzy wbrew woli Narodu wyrażonej w wyborach prezydenckich i ostatnich parlamentarnych broni poczwarki PRL oraz Konstytucji RP z 1997 roku.

Warto przypomnieć, że wówczas gdy proponowano dzisiejszą Ustawę Zasadniczą byłem członkiem Komisji Konstytucyjnej Zgromadzenia Narodowego i wraz z posłami KPN prezentowałem krytyczne stanowisko ówczesnej opozycji parlamentarnej w sprawie projektu Konstytucji RP autorstwa postkomunistów oraz apologetów Okrągłego Stołu w sejmowej debacie 24.02.1997 roku. Nie będę przypominał argumentów przeciwko dzisiejszej Ustawie Zasadniczej, które są nadal aktualne, ale wzywam po raz kolejny do wypracowania nowej Konstytucji RP, która wzmocni pozycję Narodu i ograniczy szał niezawisłości sędziowskiej. Chcemy dyskutować o zmianie w Polsce i mamy swoje propozycje.

Francuskich kolaborantów Hitlera rozliczano dopiero po publicznych protestach po blisko dwudziestu latach od zakończenia ostatniej wojny światowej. Bundestag uznał Trybunał Ludowy III Rzeszy za zbrodniczy dopiero w 1985 roku. Komunistycznych zbrodniarzy w III RP nagrodzono za to bezkarnością, a Państwo Polskie ograniczono Konstytucją III RP z 1997 roku, która pozwoliła na ochronę komunistycznych zdrajców poprzez bezhołowie sądownictwa. Doszło do tego, że w czynnej służbie pozostaje nadal blisko 1000 sędziów i prokuratorów czasów stanu wojennego prowadzących polityczne represje wobec członków opozycji czasów PRL. To ci dyspozycyjni funkcjonariusze ochronili Wojciecha Jaruzelskiego i Czesława Kiszczaka przed realną odpowiedzialnością. Niektórzy „sędziowie” z ich nominacji zasiadają dziś w Sądzie Najwyższym. Ich wieloletnią ochroną zajmowali się latami członkowie Trybunału Konstytucyjnego wybrani przez postkomunistów i miłośników „zmowy Okrągłego Stołu”.

Mój dzisiejszy protest na sali TK jest głosem odpowiedzialności za Polskę i godne życie Polaków we własnym państwie, z którym się utożsamiają. Poza większością parlamentarną i jej rolą ważnym jest też mobilizowanie środowisk pozaparlamentarnych na rzecz sanacji Państwa Polskiego. Dzisiejszy obrońcy „układu” z lipnych i politycznie sterowanych marionetkowych organizacyjek w istocie stoją tam, gdzie stało ZOMO … z pieśnią demokracji na ustach. Zatem, my ich antagoniści – jak co roku – będziemy w nocy z 12 na 13 grudnia pod willami komunistycznych zbrodniarzy, m.in. gen. LWP Władysława Ciastonia i uruchomimy Centrum Ścigania Zbrodniarzy Komunistycznych i Faszystowskich. My mamy legitymację wynikającą z moralnej siły czasów walki z komuną, a medialnie lansowani krzykacze – tak w istocie – bronią demokracji w wersji … ludowej.

Adam Słomka
Przewodniczący KPN-NIEZŁOMNI,
poseł na Sejm RP I,II,III kadencji i b. członek Komisji Konstytucyjnej Zgromadzenia Narodowego

 1. Polka
  | ID: f569ec0a | #1

  Popieram obalić całą Konstytucję starych kominów

 2. Polka
  | ID: f569ec0a | #2

  Popieram obalić całą Konstytucję starych komunistów

 3. Kominiarz
  | ID: 89453667 | #3

  Tak jest, obalić stare kominy!

 4. ja
  | ID: c03a9c11 | #4

  Facio wali na szkło. Na silę.

 5. kominiarz
  | ID: 57409abe | #5

  Dosyć dawno już nie udzielałem się na forum NTO. Nie podejrzewam więc żeby ktoś celowo podszywał się pod mój prawidłowo zarejestrowany nik „Kominiarz”. Nie wiem jednak jak jest to możliwe. Powyższy wpis z 11 grudnia nie jest moim :) .

Komentarze są zamknięte