Nowy etap programu współpracy między PSA Peugeot Citroën i Toyotą

Niezależna Gazeta Obywatelska

CitroenPSA Peugeot Citroën i Toyota Motor Europe (TME) prezentują w dniu dzisiejszym nowe modele Citroën SPACETOURER, Peugeot TRAVELLER i Toyota PROACE. Samochody te będą dostępne w wersji Combi przeznaczonej dla prywatnych użytkownikóworaz w wersji Shuttle przeznaczonej do przewozów wahadłowych dla zawodowych przewoźników. Obie grupy potwierdzają w ten sposób dalszą realizację umowy o współpracy podpisanej w 2012 roku.

Wszystkie trzy modele trafią do sprzedaży w ciągu pierwszego półrocza 2016. Będą również prezentowane na stoiskach swoich marek na najbliższym salonie genewskim w marcu 2016 r.

„Z dumą prezentujemy dziś te trzy nowe samochody, które są owocem współpracy pomiędzy Toyota Motor Europe i PSA Peugeot Citroën. Podpisana umowa umożliwiła nam opracowanie nowej platformy, dzięki której możemy oferować naszym klientom na całym świecie nowoczesne samochody wyjątkowo konkurencyjne w tym segmencie” – powiedział Patrice Lucas, dyrektor ds. programów i strategii w PSA Peugeot Citroën.

Peugeot„Cieszymy się, że rozpoczęta w 2012 roku współpraca z PSA Peugeot Citroën doprowadziła do powstania całkowicie nowej generacji Toyoty PROACE” – oświadczył Johan van Zyl, prezes spółki Toyota Motor Europe. „To owoc ciężkiej pracy, zarówno wspólnej jak i wykonanej na poziomie każdej z marek. Jestem pewny, że nowa Toyota PROACE, jak i wszystkie jej odmiany wzbogacą gamę solidnych i trwałych samochodów, jakich oczekują od nas klienci naszej marki”.

Toyoty ProAce były od 2013 roku projektowane na bazie istniejących samochodów Peugeot Expert i Citroën Jumpy. Podpisana w 2012 roku umowa przewidywała również wspólne opracowanie samochodów następnej generacji. Zgodnie z założeniami współpraca ma sięgać kolejnego dziesięciolecia.

Celem współpracy obu grup jest zaoferowanie konkurencyjnego produktu w segmencie średniej wielkości samochodów dostawczych, busów i kombi, dzięki optymalizacji kosztów rozwoju i produkcji. Nowe modele są produkowane w zakładzie PSA Peugeot Citroën – Sevelnord, w Valenciennes, we Francji.

Toyota Motor Europe pokryła część kosztów prac rozwojowych oraz inwestycji niezbędnych do produkcji nowych modeli.

Wszystkie trzy modele mają te same charakterystyki techniczne, silniki i wyposażenie, ale zachowują odrębną stylistykę typową dla każdej z marek.

Zdjęcia i filmy są dostępne na:
– citroën.presse.photos&video.com
– peugeot-pressepro.com
– newsroom.toyota.eu

 

Komentarze są zamknięte