Gratulacje i obawy

Redaktor5
Poseł dr Kornel Morawiecki i autor, czerwiec 2010

Poseł Kukiz’15 dr Kornel Morawiecki i autor, czerwiec 2010

Gratuluję Januszowi Sanockiemu zdobycia mandatu poselskiego z listy Kukiz’15. Wypada mieć nadzieję, że z posłami Kornelem Morawieckim i Małgorzatą Zwiercan będą dbali o wysokie standardy w klubie parlamentarnym korzystając z doświadczeń z czasów walki z komuną.


Parlamentarzyści Kukiz’15 reprezentują wiele środowisk i różne spojrzenia m.in. na ekonomię czy stosunki z Rosją. Obawiam się, że te rozbieżności mogą spowodować podziały w ich reprezentacji parlamentarnej. Zagadkowo wyglądają przy tym wśród parlamentarzystów Kukiz’15 tacy posłowie jak Barbara Chrobak z Sosnowca, wiceszefowa Związku Zawodowego Prokuratorów i Pracowników Prokuratury Rzeczpospolitej Polskiej i prokurator Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach. Dziś nie wiadomo czy prokurator Chrobak zrezygnuje z funkcji prokuratora i obejmie mandat poselski. Warto przypomnieć, że w VII kadencji Sejmu RP mandaty utracili posłowie Dariusz Barski i Bogdan Święczkowski, albowiem ówczesny marszałek Sejmu RP Grzegorz Schetyna uznał, że nie można łączyć mandatu poselskiego nawet z pobieraniem emerytury prokuratorskiej. Niewątpliwie poseł Chrobak jest jednak daleko do współorganizatorów Marszów Niepodległości posłów Roberta Winnickiego czy Adama Andruszkiewicza. Wspomnianego Kornela Morawieckiego sporo dzieli też z byłym kandydatem w wyborach prezydenckich, posłem Jackiem Wilkiem.

Atak na środowisko Kukiz’15 trwa od kilku miesięcy. Marcin Palade wydał ebook „Kukiz król chaosu”. W tej publikacji jak i wśród licznych publikacji atakuje się personalnie Janusza Sanockiego. Tropi się pseudoaferę ze sposobem zbierania podpisów w kampanii prezydenckiej Pawła Kukiza. Tymczasem takimi pomówieniami „bezpartyjni samorządowcy” doprowadzili do zablokowania współpracy Kukiza i lidera KPN-NIEZŁOMNI Adama Słomki. To niewątpliwie obniżyło wynik Kukiz’15. Takiej współpracy obawiał się publicznie Przemysław Wipler.

Przed Januszem Sanockim pracowite cztery lata. Przy 234 posłach PiS (poseł Łukasz Zbonikowski zapewne będzie posłem niezrzeszonym) rolą Kukiz’15 będzie opozycja. Trudny okres, który pokaże czy za cztery lata ugrupowanie Kukiza ponownie wejdzie do Sejmu RP. Chociaż fakt, że Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro w ramach listy PiS zdobyła 8 mandatów poselskich może za jakiś czas spowodować, że Klub Parlamentarny Kukiz’15 będzie „języczkiem uwagi”. Pożyjemy … zobaczymy!

Paweł Czyż

Niezależna Gazeta Obywatelska w Bielsku – Białej

 1. Anonim
  | ID: 2a40de63 | #1

  Miejmy nadzieje, ze skorzysta z doswiadczen okresu walki z komuna, a nie z czasow czlonkowstwa w PZPR, albo niedawnych wycieczek patiomkinowskich po Bialorusi i wspierania Lukaszenki oraz aprobaty dla rosyjskiej agresji na Ukraine. Te trzy (czy nawet cztery) okresy w zyciu politycznym Sanockiego sa calkowicie niespojne. Nie wyobrazalne wydaje sie pogodzenie obecnego prorosyjskiego stanowiska Sanockiego z pilsudczykowskim podejsciem Adama Slomki do polityki wschodniej.

 2. Eleonora
  | ID: cac9b2cc | #2

  Do Pana Pawła Czyża zwracać się nie zamierzam:)

  Myślącym Rodakom polecam porównać jakość dwóch polityków.
  Pana senatora PIS i posła Kukiz 15.
  Ktoś, kto bredzi że w Mariupolu Polacy są mordowani przez Rosjan, a Ukraińcy miłują naszych rodaków, zasługuje na kaftan bezpieczeństwa….

  https://www.youtube.com/watch?v=VLBr-cm6RYk&feature=youtu.be

  Od 1h,36min

 3. | ID: a014a02b | #3

  Warto wysłuchać debaty w Kedzierzynie Kożlu. Dzięki pani Eleonora.

 4. Eleonora
  | ID: cac9b2cc | #4

  Autor wspomina o pośle PIS, Zbonikowskim.
  Kilka słów świadczących o jakości posłów z tej partii

  Z forum internautów:…

  DDR :

  Posła Zbonikowskiego zobaczymy już 4 kadencję! To jest piękny obraz inteligencji wyborców. PiS cofnął mu poparcie za ostatnią burdę w domu, gdzie żona zadzwoniła na policję bo ją atakował i ukradł telefon. Wcześniej afera meleksowa – po pijaku rozbijali się wózkami golfowymi w hotelu na Cyprze, szkody wyceniono na 10k Euro. Następnie namawianie do aborcji panny której zrobił na boku dziecko ( PiS i aborcja, haha). Parę dni temu Zbonikowski pojechał na konwencję PiSu do Bydgoszczy pomimo braku zaproszenia. Namierzył go prezes Kaczyński i z mównicy wykrzyczał, że na sali jest „osoba której być tutaj nie powinno, która bezprawnie korzysta z loga Prawa i Sprawiedliwości”. Posłowi Zbonikowskiemu to nie przeszkadza, bo do koryta drogę zajdzie zawsze. No i znalazł :D Na banerach wyborczych walnął slogan „Zaufaj prawdzie! i nr 3 na liście* ” Z gwiazdką na końcu, a pod spodem drukiem tak drobnym że bez okularów nie podchodź: „*3. na liście najsympatyczniejszych parlamentarzystów z Włocławka wg sondy z października 2014 r.” I ludzie to łyknęli, mistrzostwo świata, haha :D A pytany dlaczego startuje w wyborach pomimo że partia sobie tego nie życzy, odpowiedział że musi, bo zagrożony byłby byt ekonomiczny jego rodziny :D Ten człowiek ma świadomość że nie nadaje się do żadnej uczciwej pracy, to się w głowie nie mieści :D zwiń

 5. | ID: 8cd7cf67 | #5

  Szanownemu panu mgr inz…Januszowi SANOCKIEMU. G R A T U L U J E
  mandatu POSŁA na.. Sejm.. Rzeczypospolitej.. Polskiej.
  Wykorzystaj GENIUSZU swoją…. nietuzinkową… inteligencję
  dla POLSKI I POLAKÓW
  Szlachetnego zdrowia zycze.
  Anioł Stróz niech czuwa. !!!

Komentarze są zamknięte