Znane są wreszcie pytania ws konsultacji społecznych nowego mostu w Opolu

Niezależna Gazeta Obywatelska

Banner konultacje25 października w Opolu zakończą się konsultacje społeczne w sprawie nowej przeprawy przez Odrę poprzez głosowanie. We wszystkich komisjach obwodowych staną specjalne urny a przy nich oznaczona obsługa punktu konsultacyjnego. Mieszkańcy odpowiedzieć będą mogli na zestaw 3 pytań dotyczących komunikacyjnej przyszłości miasta. Już dziś warto zapoznać się z zasadami głosowania.

– Pytania, które przygotowaliśmy na głosowanie dają możliwość bardzo szerokiej konsultacji wariantów nowej przeprawy przez Odrę. Wyszliśmy z założenia, że nie ma w mieście nikogo, kto byłby przeciwny stwierdzeniu, że Opole potrzebuje kolejnego mostu. Opolanie będą mogli 25 października jednoznacznie wskazać, czy akceptują propozycje inwestycyjne jakie przygotowały władze miasta a także określić, która z proponowanych przepraw powinna powstać jako pierwsza – mówi Mirosław Pietrucha, wiceprezydent Opola. – Gorąco zachęcam do głosowania wszystkich mieszkańców Opola. Państwa głos jest dla nas bardzo ważny – dodaje.

O szczegółach technicznych głosowania na konferencji prasowej opowiadał w czwartek Grzegorz Marcjasz, sekretarz UM Opole. – Głosowanie odbywać się będzie w specjalnych punktach konsultacyjnych, które ulokowane zostaną we wszystkich czynnych lokalach wyborczych, od 7.00 do 21.00. Punkty zostaną specjalnie oznaczone, tak jak urny do głosowania. W punktach dostępna będzie obsługa a także ulotki informacyjne. Dołożymy starań aby punkty były odpowiednio widoczne dla mieszkańców – wylicza Marcjasz. – Weryfikacja głosów odbywać się będzie na podstawie dwóch wymiennych zestawów danych: numeru PESEL bądź imienia i nazwiska wraz z adresem zamieszkania – dodaje.

Zamieszczamy pytania wraz z wariantami odpowiedzi, które pojawią się 25 października na kartach do głosowania.

Czy uważa Pani/Pan, że miasto powinno wybudować nowy most przez Odrę, który będzie częścią trasy średnicowej, łączącej Zaodrze z Centrum ?

TAK NIE

Czy uważa Pani/Pan, że miasto powinno wybudować nowy most na Odrze, który będzie częścią obwodnicy południowej, łączącej południową część miasta z obwodnicą północną przy rondzie na ul. Strzeleckiej?

TAK NIE

Która z tych inwestycji powinna być realizowana jako pierwsza ?

Trasa Średnicowa Obwodnica Południowa

Miasto Opole do 19 października zbiera wnioski akredytacyjne osób zainteresowanych rolą obserwatora podczas konsultacji. Można je składać drogą elektroniczną na adres [email protected] bądź bezpośrednio w sekretariacie Mirosława Pietruchy, zastępcy prezydenta Opola (ratusz, p. 206). Wniosek nie ma ustalonej formy – powinien zawierać imię i nazwisko osoby ubiegającej się o akredytację.

T

Komentarze są zamknięte