Wyjątkowy pokaz filmu „Pilecki” w Łodzi

Niezależna Gazeta Obywatelska6

PileckiBilety na piątkowe wydarzenie o Pileckim rozeszły w kilka godzin. Dlatego kolejny, specjalny pokaz filmu „Pilecki” odbędzie się 5 października, w poniedziałek, o godz. 20.45, w Kinie Charlie w Łodzi. Gościem specjalnym będzie Marcin Kwaśny, odtwórca roli Rotmistrza Pileckiego.

PatriotycznaLodz.pl, jako organizator spotkania, dysponuje 100 biletami dla swoich sympatyków. Ponieważ chcemy, żeby podobne wydarzenia odbywały się w Łodzi regularnie, proponujemy nabycie „Honorowego Biletu”. Kupując „Honorowy Bilet” w cenie 25 zł, wesprzecie Państwo rozwój portalu PatriotyczaLodz.pl, a także jako pierwsi będziecie się dowiadywać o wszystkich nowych akcjach patriotycznych organizowanych w naszym mieście.

Wejściówki-cegiełki można rezerwować, wysyłając e-mail na adres: [email protected], a odbierać przed seansem (od godz. 20.00).

Uwaga! Kombatanci wraz z Osobą Towarzyszącą będą naszymi Gośćmi Honorowymi. Prosimy jedynie o potwierdzenie obecności e-mailem: [email protected]
——–
Ramowy plan spotkania:
20.00 – 20.45 – możliwość uzyskania autografu i zakupu audiobooków RAPORT WITOLDA PILECKIEGO oraz GRYPSY ŁUKASZA CIEPLIŃSKIEGO Z CELI ŚMIERCI (czyta Marcin Kwaśny)
20.45 – 21.00 – wstęp, rozmowa z Marcinem Kwaśnym
21.00 – 22.10 – projekcja filmu
22.10 – 22.30 – możliwość zakupu audiobooków RAPORT WITOLDA PILECKIEGO oraz GRYPSY ŁUKASZA CIEPLIŃSKIEGO Z CELI ŚMIERCI (czyta Marcin Kwaśny)

——–
Film ,,Pilecki” to polski fabularyzowany dokument w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego przedstawiający historię rotmistrza Witolda Pileckiego od czasów jego młodości, poprzez działania w czasie II wojny światowej, aż do uwięzienia i śmierci w maju 1948 roku.

WITOLD PILECKI (1901 – 1948) to jedna z bardziej fascynujących postaci w najnowszej historii Polski. Swoje życie poświęcił walce ze zbrodniczymi dyktaturami XX wieku – niemieckim narodowym socjalizmem i sowieckim komunizmem. Brytyjski historyk prof. Michael Foot zaliczył go do sześciu najodważniejszych ludzi ruchu oporu II wojny światowej.

Fundacja Życie
KRS: 0000453710, NIP: 7252066120, REGON: 101571606
90-422 Łódź, ul. Piotrkowska 67
Nr konta: mBank 85 1140 2017 0000 4902 1300 4925 „PatriotycznaLodz.pl”

T

 1. Eleonora
  | ID: 626273fe | #1

  Jak doniosła prasa:

  Twórcy filmu „Pilecki” opowiadającego o najsłynniejszym Żołnierzu Wyklętym, rotmistrzu Witoldzie Pileckim, w trakcie jego realizacji zwrócili się o pomoc finansową do wszystkich polskich posłów, senatorów i europosłów. Z 611 parlamentarzystów symboliczne 100 złotych wpłaciło zaledwie 6.

  Film o rotmistrzu Witoldzie Pileckim to projekt społeczny, który został zrealizowany dzięki datkom ze zbiórki publicznej. Twórcy dokumentu, którzy borykali się z niedostatkiem środków niezbędnych do jego wyprodukowania, zgłaszali się po wsparcie do wielu instytucji wspierających kulturę, zarówno tych prywatnych, jak i publicznych. Dotacje uzyskane z tego tytułu nie były wysokie.”

  Ciekawe ilu z opolskich parlamentarzystów wyskoczyło z tej bidnej stówki.
  Pochwalcie się panowie patryjoci :)

 2. Anonim
  | ID: 68365652 | #2

  Boże, byłem na tym filmie. Poziom tego „dzieła” tak niski, że obraża pamięć Pileckiego.

 3. Anonim
  | ID: 5a53bac5 | #3

  Glowna role gra niestety aktor znany bardziej z seriali (np. „Klan”)niz powaznych rol i nota bene niestety wlazodoop i wazeliniarz – czlonek honorowego komitetu Bronislawa Komorowskiego i goracy jego zwolennik. Mogl Komorowski z kancelaryjnej kasy rzucic jakis grubszy grosz. Przecie jeden i drugi, to wielcy patryjoci. A moze w kasie kasy zabraklo? A gdzie oslawiony Panswowy Instytut Sztuki Filmowej powolany do misji wspomagania finansowego dziel polskiej kinematografii? Film sie urzednikom nie podobal? Jak widac powyzej, niekoniecznie byl udany…

 4. tom
  | ID: 633ceeb4 | #4

  Film dobry i za male pieniadze. Młodzież do kin!!!

 5. | ID: 5e3c48ec | #5

  Niestety. Smutną mamy rzeczywistość. PO i PSL nie widzi potrzeby dofinansowania filmu o bohaterze narodowym. W dniu 25 pazdziernika br. zmienimy polityków, na takich, którzy znaja historie polskiego narodu i uszanują bohaterów. Hasło :: Wszyscy Polacy przy urnach wyborczych, utrwalmy w pamięci.!!!!!

 6. Anonim
  | ID: 491068dd | #6

  @Irena

  Za ten chłam, to powinni płacić ludziom, że chcą to oglądać. Przecież to film nieoglądalny. Film z wesela jest lepiej zmontowany niż to. Taki temat i film do d…

Komentarze są zamknięte