Studniówka Szlachetnej Paczki

Niezależna Gazeta Obywatelska

szlachetna paczka3 września na Placu Wolności w Opolu o godz. 16:30 odbyła się studniówka SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Wolontariusze oraz przechodnie odtańczyli Poloneza oraz specjalnie przygotowany układ choreograficzny, zachęcając przy tym do przyłączenia się do Stowarzyszenia WIOSNA.

Już za niespełna 100 dni ciężkiej pracy do potrzebujących rodzin trafią najpotrzebniejsze dary.

SZLACHETNA PACZKA jest programem, który ma na celu niesienie mądrej pomocy poprzez walkę z biedą. Dzięki niej pomagamy ludziom, którzy są w trudnej sytuacji, nie koniecznie z własnej winy a mimo to dzielnie stawiają czoła wyzwaniom dnia codziennego.

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI ZAŚ, niesie pomoc dzieciom, które nie radzą sobie w szkole, którym trudna sytuacja rodzinna przysparza kompleksy i poczucie niskiej wartości.

Studniówka była niejako symbolem połączenia sił obu programów, co można było zauważyć w czerwono-granatowych barwach ubrań, flag czy balonów.

Przez kolejne 100 dni wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI będą odwiedzać rodziny, poznawać je i ich historie, by w dniu finału móc połączyć bogatych z biednymi, czyli darczyńców z potrzebującymi w ramach mądrej pomocy.

Aby zostać wolontariuszem należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.superw.pl do 30 września.

Komentarze są zamknięte