Biskup Opolski zaprasza na odpust do Kamienia Śląskiego

Niezależna Gazeta Obywatelska

Bp Andrzej CzajaDrodzy Diecezjanie,bardzo serdecznie zapraszam Was na doroczną uroczystość odpustową do Sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim. Uroczystości rozpoczną się w sobotę, 15 sierpnia o godz. 18.00 nieszporami w kościele parafialnym, procesją do Sanktuarium i Mszą św. przy ołtarzu polowym. Suma odpustowa, której będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Alfons Nossol, zostanie odprawiona w niedzielę o godz. 11.00.

W tegorocznych obchodach odpustowych, podczas liturgii w sobotni wieczór chcemy otoczyć szczególną modlitwą i wyśpiewać dziękczynne Te Deum Laudamus za 30 lat posługi biskupa pomocniczego seniora Jana Bagińskiego, który 15 sierpnia 1985 roku wraz z biskupem Gerardem Kuszem przyjął w katedrze opolskiej z rąk Józefa Kardynała
Glempa święcenia biskupie.

Drodzy Diecezjanie, osoby życia konsekrowanego, bracia kapłani, polecam serdecznej pamięci modlitewnej Drogiego Biskupa Jana oraz Biskupa Gerarda, (który do 1992 roku pełnił posługę w naszej diecezji) i zapraszam do Kamienia Śląskiego na dziękczynną Eucharystię w intencji Dostojnych Jubilatów.

ks. Andrzej Czaja, Biskup Opolski

Komentarze są zamknięte