Tworzą się komitety referendalne JOW [ankieta]

Niezależna Gazeta Obywatelska10
Kukiz z SanockimPrzyszedł czas by tworzyć Komitety Referendalne. Bardzo proszę by wszyscy Rodacy, w których sercach jest dobro Polski – naszej ukochanej Ojczyzny, zaangażowali się w tworzenie tych komitetów. Bardzo proszę o przesyłanie wiadomości o założonych komitetach do Pana Janusza Sanockiego – oddanego Ojczyźnie Patriocie, który kieruje Ogólnopolskim Komitetem Referendalnym. – informują działacze ruchu JOW skupieniu wokół Pawła Kukiza.

Z kolei Janusz Sanocki odpowiada na najczęstsze pytania co do powoływania komitetów referendalnych.

a) zgłaszają się osoby, które pracują w służbach mundurowych pytając czy mogą uczestniczyć w działalności komitetów referendalnych. Odpowiadam: Mogą. To nie jest działalność polityczna, to jest referendum ustrojowe. Nigdzie nie ma zakazu uczestniczenia żołnierzy, policjantów czy funkc. straży granicznej w procedurach demokratycznych.

b) Ile osób może liczyć Komitet Ref.?
No zakładamy minimum 5  – bo KR ma do wykonania pracę obywatelską. Maks. nie jest określone, ale socjologia podpowiada, że grupa nie powinna liczyć dużo więcej niż 30 osób. Więc jak macie więcej osób chętnych do pracy to załóżcie dwa komitety, trzy, dziesięć a nawet i sto.
Działamy na terenie wyjałowionym przez partyjniactwo. Odbudowujemy właśnie społeczeństwo obywatelskie.

c) Jaki zakres terytorialny ma mieć komitet?
Odpowiadam: Jaki chce.  Zakładając KR nie dostajecie Państwo jakichś uprawnień tylko zgłaszacie się do ciężkiej pracy. Ile obejmiecie swoim działaniem – tyle bierzcie.

d) Czy członkowie PiS-u, PO, SLD czy PSL mogą zawiązać Komitet Referendalny?
odpowiadam: Mogą. Są obywatelami – co prawda „po przejściach” – ale każdy może się nawrócić (patrz historia Mateusza Celnika czy Marii Magdaleny). Warunek jest jeden: szczera praca na rzecz JOW, żadnego partyjnego krętactwa. Ale to już wy w terenie musicie zobaczyć jak kto działa.
A mówiąc poważnie – mamy do wykonania niesamowicie ciężka pracę i szansę, którą sukces Pawła umożliwił. Taka szansa może nam się nie przydarzyć nigdy. Więc nie odpędzajmy nikogo.  Bądźcie wielcy i wyrozumiali!

e) Co będziemy robić?
Odpowiadam (jak wczoraj):
Zadania jakie stoją przed Komitetami referendalnymi to:

1) Prowadzić akcję uświadamiającą co to jest JOW;
2) zakładać nowe komitety w sąsiednich miejscowościach, dzielnicach, środowiskach;
3) organizować spotkania z Pawłem Kukizem i osobami, które mogą wygłosić wykład nt. JOW; (oczywiście wspólnie z innymi Komitetami działającymi w danej miejscowości/ powiecie/ województwie)
4) Dopilnować przebiegu referendum 6 września;
W załączniku umieszczamy formularz zgłoszenia Komitetu Referendalnego – proszę o wypełnienie tego druku zgłoszeniowego i wysłanie Komitety referendalne
Poniżej adres mailowy, na który proszę przesyłać wszystkie formularze zgłoszeniowe komitetów referendalnych. januszsanocki(at)nowinynyskie.com.pl
 1. Irena
  | ID: 0791f4fe | #1

  Bardzo mi się podobaja Ci dwaj panowie na zdjęciu.Pracowici,nie ma dla Nich rzeczy niemożliwych do wykonania,konsekwentni, rzetelni,budzący sympatie.Wierze,ze uda sie zrealizować i wprowadzić JOW.Dołączam się i zachęcam rodaków do aktywności.Dobrego Świątecznego Dnia.

 2. TRUE
  | ID: 3a4fe465 | #2

  Świeykowski – ten senator – 67 lat !!!!!!!!!!!!!

  „O godzinie 20-ej w niedzielę, kiedy już wiadomo było, że będziemy mieli nowego prezydenta, wyłączyłem telewizor. Byłem w stanie sobie wyobrazić każdy kolejny obrazek na ekranie oraz większość płynących z głośników słów. Omijam telewizor i przez następne dni.
  Nie interesuje mnie co robi prezydent elekt. Wiem, że to tylko teatr mający zmylić zdezorientowanych ludzi. ”

  http://swieykowski.eu

 3. TRUE
  | ID: 3a4fe465 | #3
 4. Eleonora
  | ID: ea4fa571 | #4

  Kolejny PO-sraniec :)

  ” w tym kraju, z tego kraju”
  świadczy o marnej identyfikacji z krajem, któremu ( niby) pan senator służy.
  Niech się zrzekną mandatów i przestaną nas wkurzać, niby senatorowie ” tego kraju”…

 5. Krzysiek
  | ID: db69d680 | #5

  Janusz Sanocki ? To ma być świeżość Pawła Kukiza ? Wolne żarty Sanocki jak chorągiewka zmienia zdanie i partie – byle do koryta się dostać – jeśli Paweł będzie taki głupi aby go wziąć do siebie to straci wyborców. Dodam że Sanocki jest również gościem z Okrągłego Stołu … Masakra

 6. marek
  | ID: 31a4c655 | #6

  własnie tego się obawiam 'nawrócony’? z PZPR – bolszewickiej partii?

 7. marek
  | ID: 31a4c655 | #7

  własnie tego się obawiam ‚nawrócony’? z PZPR – bolszewickiej partii?

 8. Eleonora
  | ID: d37e57e0 | #8

  …idzie nowe!
  …nowe idzie!

  Bardzo ciekawy tekst o Kukizie i jego pomocnikach z ” Akcji prezydent Kukiz”

  http://kontrowersje.net/zacznijcie_si_mia_z_antysystemowego_kukiza_bo_za_chwil_b_dziecie_p_aka

 9. Eleonora
  | ID: d37e57e0 | #9

  Panie Januszu, a do twarzy panu z taką kreaturą?

  https://pbs.twimg.com/media/Bh38Ae9IAAAxzl0.jpg

 10. Anonim
  | ID: 6bc06a91 | #10

  W istocie, J.Sanocki – byly dzialacz PZPR, dzialacz Solidarnosci, wiezien polityczny, ale bebeficjent transformacji – uczestnik okraglego stolu i pozniejszy burmistrz Nysy; niespodziewanie zwolennik blaloruskiego satrapy Lukaszenki, przeebywajacy na zaproszenie rezimowej telewizji tego kraju na propagandowej wycieczce, po odbyciu ktorej wyglaszal czolobitne pochwaly na temat bialoruskiej gospodarki, wolnosci i demogracji pod sprawiedliwymi i madrymi rzadami tego rosyjskiego wasala oraz goracy oredownik wielkoruskiej imperialnej polityki Putina, nie jest chyba najlepsza wizytowka dla Pawla Kukiza. Wspolna obu panom doktryna jednomandatowych okregow wyborczych jest niestety mocno watpliwa praktycznie i stanowi slabe narzedzie do rozwiazania wielu polskich problemow. Istnieja obawy, ze P.Kukiza otacza wielu pieczeniarzy, karierowiczow roznej masci oraz agentow, ktorzy nie musza wykazac sie niczym, poza uprawianiem demagogii w popieraniu JOW. Nawet nie ma zbyt wiele czasu, by zweryfikowac tych aktywnych jego zwolennikow, ktorzy zabiegaja o zdobycie miejsc w lawach poselskich dzieki jego wizerunkowi i poparciu.

Komentarze są zamknięte