NGO Lublin: Władze UMCS chcą odwołać debatę

Niezależna Gazeta Obywatelska

Kreacjonizm vs EwolucjonizmNa 28 maja br. od kilku miesięcy przygotowywana jest niezwykła debata naukowa KREACJONIŚCI kontra EWOLUCJONIŚCI pt. “Skąd się wzięliśmy – przez przypadek czy w wyniku projektu?”. Naprzeciw siebie staną dwaj profesorowie brytyjscy (prof. Andrew McIntosh, Wydział Inżynierii, Leeds University oraz prof. Stephen Taylor, Wydział Inżynierii Elektrycznej i Elektroniki, University of Liverpool) i dwaj profesorowie polscy (prof. Michał Ginter, Wydział Geologii, Uniwersytet Warszawski oraz prof. Konrad Talmont-Kamiński, Wydział Psychologii, Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Warszawie oraz Wydział Filozofii i Socjologii, UMCS).

Niestety władze UMCS w Lublinie (którego studenci i doktoranci organizują debatę) zachowały się w sposób uwłaczający zasadom przyzwoitości i uczciwości naukowej. Debata była przygotowywana przez koła naukowe, fundację i stowarzyszenie studenckie; zostały spełnione standardy naukowej obiektywności (czterech profesorów z porównywalną pozycją naukową); z dużym wyprzedzeniem oraz za zgodą dziekanatu Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS została zarezerwowana sala audytoryjna Wydziału.

Jednak na 6 dni przed debatą otrzymaliśmy pismo od Dziekana WBiB UMCS prof. Kazimierza Trębacza, który chce odwołania debaty, ponieważ… nic o niej nie wiedział!

Prosimy o śledzenie na bieżąco informacji dot. Debaty na wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/858432530897589/ Będziemy Państwa informować o przebiegu tej żenującej rozgrywki. Profesorowie i tak przyjadą do Lublina, pytanie gdzie odbędzie się debata?

Komentarze są zamknięte