NGO Lublin: Sprostowanie do artykułu na temat debaty „EWOLUCJA kontra KREACJONIZM”

Niezależna Gazeta Obywatelska

RezerwacjaPiszę w związku z nieprawdziwymi informacjami na temat organizowanej debaty pt. „EWOLUCJA kontra KREACJONIZM: Skąd się wzięliśmy – przez przypadek czy w wyniku projektu?”. Jestem osobą, która miała wraz z Kornelią Chojecką z Fundacji Twój Ruch organizować tę debatę. W artykule padają słowa o rzekomych naciskach których nie było ze strony Władz Uczelni. Władze Uniwersytetu z powodu błędów organizacyjnych dowiedziały się o debacie jako ostatnie. W związku z tym nie mogły podjąć decyzji o zablokowaniu debaty, gdyż na takową nie wydały wcześniej zgody.

Nieprawdziwa jest także informacja, że profesorowie nie będą mieli gdzie przeprowadzić debaty. Została już wynajęta inne sala, w poniedziałek zostanie podpisana umowa. Inną sprawą jest to, że Fundacja na samym początku nie była głównym organizatorem debaty a jedynie dwa koła naukowe Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ja, jako współorganizator dowiedziałem się o fakcie, że owa fundacja jest główną stroną z plakatów.

Nie jest również prawdą jakoby profesorowie przyjeżdżali na debatę specjalnie, gdyż wizyta ich była już planowana wcześniej w innym miejscu Polski, a do Lublina mieli przyjechać przy okazji. Kolejną sprawą jest także fakt, iż to nie pierwsza taka nieszczera inicjatywa Fundacji Twój Ruch. Rok temu również miała miejsce podobna sytuacja (tu odsyłam do artykułu: http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/n,141219944,dyskusje-czy-sabaty-fundacja-oskarza-umcs.html ). Bardzo proszę o sprostowanie tego artykułu lub usunięcie go ze strony głównej przynajmniej do czasu wyjaśnienia całej sytuacji.  Bardzo proszę o szybko reakcję gdyż ważą się tu losy szanowanego Uniwersytetu.

Z wyrazami szacunku,
Nikodem Polak

Komentarze są zamknięte