Młodzi opolanie głosują na Dudę!

Autor Obywatelski

100114_3823 kopiaFabianZapytaliśmy młodych opolan, na kogo zagłosują w II turze wyborów prezydenckich w niedzielę 24 maja. Odpowiedzi mogą dziwić, ale pokazują wyraźnie, że zwłaszcza na młodych medialna propaganda sukcesu nie działa.


Fabian Pszon, student IV roku Politologii Uniwersytetu Opolskiego, Prezes Młodych Konserwatystów w Opolu

FabianDla mnie, jako młodego człowieka Andrzej Duda jest pewnego rodzaju wzorem. Zna cztery języki obce, jest doktorem prawa, ceni wartości rodzinne i nasza polską tradycję. W każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji, potrafi się zachować z klasą. Ma wiele energii, słuchając jego wystąpień człowiek ma ochotę wstać i zrobić coś dobrego. Uważam, że jako Prezydent będzie godnie reprezentował Polskę.


Grzegorz Krukowski, maturzysta, Pełnomocnik Fundacji Niezłomni w Opolu

100114_3823 kopiaZarówno w życiu jak i w polityce imponują mi ludzie na poziomie. Kultura osobista, umiejętność zachowania się w danej sytuacji, uczciwość i pracowitość, która przynosi pozytywne efekty w życiu publicznym to cechy, które w mojej ocenie charakteryzują obywatela – patriotę oraz cechy, które powinien mieć dobry polityk – mąż stanu. Takim politykiem jest Andrzej Duda. Kadencja Bronisława Komorowskiego pokazała nam jego niekompetencję, lenistwo i butę. Z kadencji „Bronka” zapamiętałem masę wpadek, które ośmieszały nas na arenie międzynarodowej oraz ogrom społecznego niezadowolenia spowodowanego prowadzoną przez niego polityką. Jest on również osobą, która swoje poglądy potrafi zmieniać z „piątku na poniedziałek” i to nie tylko w kwestii JOW-ów. Przyszły Prezydent RP Andrzej Duda przekonuje mnie swoją żywiołowością, profesjonalizmem i rzeczywistą chęcią niesienia pomocy w rozwiązywaniu problemów przeciętnego Polaka. Wierzę w to, że prezydentura Andrzeja Dudy będzie okresem pozytywnych i konstruktywnych zmian w życiu polskiego społeczeństwa oraz odnową wizerunku Polski na arenie międzynarodowej.


Marco Markowski, student, 24 lata

imageDlaczego głosuje na Andrzeja Dudę? Z prostego powodu – mam dość 10 letnich rządów Platformy Obywatelskiej, podczas których musiałem oglądać masową emigrację moich znajomych za granicę. To jest tragedia, a obecna władza uważa to za swój wielki sukces. Andrzej Duda jest młodym i energicznym politykiem, który ma wszelkie predyspozycje do tego, aby wprowadzić pozytywne zmiany w polskim systemie prawnym, a przynajmniej je inicjować. Ma jasne pryncypia ideowe i jasno je wyraża.

W mojej rodzinie zawsze takie wartości jak Bóg, Honor i Ojczyzna były stawiane na pierwszym miejscu i wiem, że są one bliskie także Andrzejowi Dudzie.

Nie jestem w stanie zrozumieć ludzi, którzy głosują na Platformę po tych wszystkich aferach zaczynając od Amber Gold, a na „aferze podsłuchowej” kończąc. Jak można chwalić się na portalach społecznościowych „głosuję na Bronka”? Trzeba być kompletnym ignorantem, albo wrogiem polskiej państwowości, żeby głosować na człowieka, który chroni ludzi dawnego WSI i na pewno nie reprezentuje polskiej racji stanu, podnosi nam wiek emerytalny i podatki. A na dodatek gdzie się nie pojawia, to nas kompromituje. Właśnie, dlatego głosuje na Andrzeja Dudę!
Bo przyszłość ma na imię Polska!

red

Komentarze są zamknięte