Krzysztof Drynda: Wybór jest bardzo prosty zagłosuję na Andrzeja Dudę!

Niezależna Gazeta Obywatelska

Krzysztof DryndaTrwa mobilizacja przed II turą wyborczą. Na kogo głosują liderzy organizacji pozarządowych. Szef stowarzyszenia Ludzi Akktywnych „Horyzonty” zapowiada, że zagłosuje na Andrzeja Dudę. – Dzisiaj wybór jest pomiędzy państwem, które traktuje nas podmiotowo lub przedmiotowo. Wybieramy prezydenturę aktywną lub pasywną, prezydenta dumnego z piastowanego stanowiska i takiego, który występuje w programach rozrywkowych. Wybieramy pomiędzy pamięcią o polskiej historii i tradycji, a popkulturową papką stworzoną z polskich symboli.

Wybieramy prezydenta ambitnego, znającego języki obce lub polityka pasywnego słynącego z wpadek. Wybieramy wreszcie osobę, która ma na arenie międzynarodowej dbać o nasze – polskie interesy. Wybór jest bardzo prosty. – uważa Krzysztof Drynda, który jest również Radnym Miasta Opola.

Czy można zgodzić się z zapleczem obecnego prezydenta, które mówi o tym, że obywatele odzyskują prawo głosu tylko przy wyborach jak pan Nałęcz,  a może rację ma prof. Czapiński nawołujący do emigracji młodego pokolenia i stawiający to jako warunek polskiej normalności? Czy też może rację mają media jak Gazeta Wyborcza, która ostatecznie pokazała za kim stoi pisząc „Nasz prezydent, Wasz prezes”. To jest ta zgoda? – pyta retorycznie Drynda, szef klubu Razem dla Opola.

Chcę prezydenta, który dumnie będzie reprezentował nasz kraj, walczył o polskie interesy, strzegł przestrzegania polskiej konstytucji i potrafił się pochylić nad losem zwykłych obywateli. Dlatego w niedzielę podobnie jak w pierwszej turze zagłosuję na Andrzeja Dudę. – deklaruje Krzysztof Drynda, na codzień mąż i ojciec, który otrzymał certyfikat samorządowca przyjaznego rodzinie.

tk

Komentarze są zamknięte