Warsztaty ze zdrowej żywności

Niezależna Gazeta Obywatelska

ŻłobekUprzejmie informuję, iż Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Opola, przy współudziale Żłobka Pomnik Matki Polki oraz NUTRICIA Zakładów Produkcyjnych Sp. z o. o., organizuje warsztaty dla rodziców dzieci żłobkowych ph. „Warto inwestować w zdrowie swojego dziecka”.

Biorąc pod uwagę, iż w dzisiejszych czasach dieta małych dzieci jest nieprawidłowo bilansowana, bardzo ważne jest kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych już u najmłodszych dzieci, jak również edukacja ich rodziców w tym zakresie.

Prawidłowa dieta dziecka może uchronić je przed skłonnościami do zachorowania na wiele chorób cywilizacyjnych. Warsztaty ph. „Warto inwestować w zdrowie swojego dziecka” to przedsięwzięcie  skierowane do rodziców, którzy w coraz większym stopniu  potrzebują  i poszukują wiedzy na temat prawidłowego odżywiania ich dzieci. Warsztaty przeprowadzone zostaną w IV blokach tematycznych:

I blok  ZDROWA ŻYWNOŚĆ

II blok DZIECKO OTYŁE/ DZIECKO Z NIEDOWAGĄ

III blok ALERGIE POKARMOWE

IV blok PIKNIK DLA ZDROWIA I BEZPIECZEŃSTWA.

Pierwszy blok tematyczny – ZDROWA ŻYWNOŚĆ odbędzie się w dniu 21 maja 2015 r.  w  Żłobku Pomnik Matki Polki w Opolu przy ul. Dambonia 3 o godz. 16.00.

Planowany czas trwania spotkania to około 1 godzina.

Można przyjść z dziećmi, w czasie spotkania zapewniona będzie opieka dzieciom, które przyjdą z rodzicami – zapewnia Ratusz.

Harmonogram spotknia

16:00 – 16:05

Powitanie rodziców, opiekunów Janusz Kowalski Zastępca Prezydenta Miasta Opola

16:05 – 16.30

Prawidłowe odżywianie dzieciPani Urszula Nowainska wykładowca Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu, pielęgniarka z Przychodni Zdrowia MEGA MED Sp. z o. o. w Czarnowąsach

16:30 – 16:50

Żywienie dzieci, w tym mieszanki dla dzieci z nietolerancjami żywieniowymipracownicy Działu Konsumpcyjnego NUTRICIA Zakłady Produkcyjne Sp. z o.o.

t

Komentarze są zamknięte