Przygotowania do 800-lecia Opola

Niezależna Gazeta Obywatelska

Ratusz fot. T.KwiatekMiasto Opole rozpoczęło już przygotowania do obchodów 800-lecia rocznicy nadania praw miejskich. Jubileusz ten przypada na 2017 rok, ale już dzisiaj rozpoczynamy akcję skierowaną do mieszkańców stolicy Opolszczyzny.

– Skala planowanych przedsięwzięć jest duża, potrzeba czasu, by to kompleksowo i perfekcyjnie przygotować, a zaangażowane będą praktycznie wszystkie instytucje kultury – mówi Janusz Sidor, doradca Prezydenta Opola. – Tak podniosłe wydarzenie w historii miasta nie może odbywać się z pominięciem opinii samych mieszkańców. Ten pierwiastek chcemy wręcz wyeksponować – dodaje.

I właśnie dlatego uruchomiony został specjalny adres e-mail: [email protected], na który każdy z mieszkańców Opola może przesłać swoją propozycję wydarzenia/formy obchodów 800-lecia stolicy Opolszczyzny.

– Każdy z pomysłów zostanie szczegółowo przeanalizowany a najlepsze z pewnością zostaną włączone do programu obchodów. Będzie pracował nad tym specjalny zespół, złożony z pracowników ratusza zajmujących się kulturą i promocją – podkreśla Sidor.

za: opole.pl

 

t

Komentarze są zamknięte