Garbowski zakłada stowarzyszenie. Idzie śladami Wiśniewskiego?

Niezależna Gazeta Obywatelska2

GarbowskiProjekcją filmu dokumentalnego „Solidarność według Kobiet” w kinie Meduza zainaugurowało działalność nowe stowarzyszenie o nazwie „Opole – więcej niż miasto”. Prezesem organizacji został poseł Tomasz Garbowski, natomiast stanowisko wiceprezesa objęła była radna Beata Kubica z partii Zieloni 2004.

Dziwny pomysł na debiut lewicowego stowarzyszenia. W filmie dokumentalnym występuje m.in Jadwiga Chmielowska z Solidarności Walczącej, trudno uwierzyć żeby poglądy tej organizacji były kontynuowane przez Tomasza Garbowskiego, choć ten w skróconej kampanii wyborczej zapowiadał powołanie stowarzyszenia. Przypomnijmy, że Arkadiusz Wiśniewski wygrał wybory jako kandydat  Stowarzyszenia „Opole na Tak”. Widać, że tą samą drogą planuje pójść Garbowski i pozbyć się balastu SLD, które nawet list mu nie zarejestrowało. Zresztą najprawdopodobniej nie dostanie się z listy SLD do Sejmu z dalszego miejsca.

Film „Solidarność według Kobiet” powstał w dużej mierze poprzez publiczne zebranie funduszy przez osoby prywatne (crowdfunding). Film opowiada historię kobiet Solidarności, od strajków sierpniowych 1980 r. do czasów współczesnych.

– Jest to jeden z niewielu polskich dokumentów, którego bohaterem zbiorowym są kobiety – zapowiada Kubica, która zapraszała kobiety na pokaz filmu do Kina Meduza przy Oleskiej.

TK

  1. Anonim
    | ID: 56a21932 | #1

    Czerwoni pod szyldem zwalczanej przez siebie Solidarnosci? Gotowi dla zdobycia wladzy polknac kazda zabe. Garbowski – wara od idealow Solidarnosci!

  2. Anaja
    | ID: ec079b42 | #2

    No i znowu wstyd Panie Garbowski! Ale czerwoni i zieloni chyba nawet nie wiedzą co to takiego…

Komentarze są zamknięte