Duda w Brzegu: powołam Narodową Radę Rozwoju

Niezależna Gazeta Obywatelska10

Komarzyński z DudąAndrzej Duda spotkał się z mieszkańcami Powiatu Brzeskiego. Kandydat PiS na urząd prezydenta R.P. w odpowiedzi na zaproszenie brzeskich struktur Prawa i Sprawiedliwości przybył do Brzegu w piątkowy wieczór 13 marca br. Na spotkanie przybyło kilkaset mieszkańców, którzy powitali Andrzeja Dudę niezwykle gorąco. Na Sali wielokrotnie rozbrzmiewały gromkie brawa i okrzyki „Andrzej Duda – prezydentem”.

Andrzej Duda przedstawił zgromadzonym gościom wizję swojej prezydentury. Ma to być przede wszystkim prezydentura aktywna – odważna, ale rozważna. Prezydent powinien angażować się w sprawy, które trapią społeczeństwo. Prezydent, który ma legitymację całego narodu nigdy nie powinien występować przeciwko temu narodowi – tak jak to miało miejsce w przypadku podpisania ustawy o podwyższeniu wieku emerytalnego. Jeśli zostanie powierzony mi ten najwyższy urząd powołam Narodową Radę Rozwoju, która skupi ekspertów z różnych dziedzin, o różnych poglądach. Polskę trzeba odbudować w wielu obszarach. Reformy wymaga przede wszystkim system ubezpieczeń społecznych w którym za kilka, kilkanaście lat zabraknie środków na emerytury dla Polaków – przekonywał Duda. Według kandydata prezydent powinien być obecny tam, gdzie potrzebują go obywatele; rolnicy, górnicy, rodzice niepełnosprawnych dzieci. Należy przy tym podkreślić, że obecny prezydent wolał problemów społecznych nie dostrzegać. Po spotkaniu oprócz upominków Andrzej Duda otrzymał zaproszenie od Macieja Stefańskiego – przewodniczącego brzeskiego PiS do ponownych odwiedzin Powiatu Brzeskiego.

Wojciech Komarzyński

 1. Eleonora
  | ID: e14cfbd3 | #1

  Prezydent, który ma legitymację całego narodu nigdy nie powinien występować przeciwko temu narodowi – tak jak to miało miejsce w przypadku podpisania ustawy o podwyższeniu wieku emerytalnego”

  Jesli chodzi o emeryturki, uprzejmie proszę zapytać pana Dudy dlaczego głosował ZA
  przyznaniem dodatku w wysokości 100 euro obywatelom żydowskim , ofiarom holokaustu?

  Jak podaje Sebastian Rejak, specjalny wysłannik ds. stosunków z diasporą żydowską w polskim MSZ:
  – Nowością tych przepisów jest to, że polskie władze – w szczególności instytucje zabezpieczenia społecznego – będą w stanie przesyłać świadczenia kombatantom znajdującym się w dowolnym miejscu na świecie, kosztem polskich władz.
  By zakwalifikować się do emerytury kombatanckiej wystarczy poświadczyć, że dana osoba mieszka w Izraelu (niekoniecznie bezpośrednia ofiara, ale także małżonek ofiary oraz dzieci) i cierpiała represje w czasie II wojny światowej pod okupacją niemiecką i / lub sowiecką.

  „Ze zmian cieszy się Bobby Brown, były dyrektor projektu HEART (grupy zadaniowej ds. restytucji mienia żydowskiego z okresu Holocaustu)
  – Mam wrażenie, że Holokaust jest pod wieloma względami wspólnym doświadczeniem.

  Chociaż Polacy nie są odpowiedzialni za to, co się stało, mają obowiązek dbać o tych, którzy cierpieli w ich kraju – przekonuje
  ( jesteśmy współwinnymi zbrodni II wś)?

  Wszyscy posłowie PISu byli Za:

  http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=7&NrPosiedzenia=59&NrGlosowania=79

  Czy pan Duda wspomniał coś o ” obowiązkach Polaków” wobec Rodaków z Kazachstanu?!

  http://www.bibula.com/?p=74964

 2. Irena
  | ID: 4e264182 | #2

  Tylko, tylko pan Kukiz Paweł spelni marzenia Rodaków. Wprowadzi zmiany w prawie, czyli zmieni Ordynacje Wyborczą Konstytucje, wprowadzi Jednomandatowe Okregi Wyborcze, Radze wysluchać wszystkich audycji w radiu i telewizji,gdzie kandydat pokazuje złe rzadzenie obecnego prezydenta naszego kraju, które doprowadziły nas,rodaków,ze w chwili obecnej jestesmy Masa Upadlosciową. przykre ale prawdziwe. A pan Kukiz od wielu, wielu lat, od młodych lat w tresci swoich piosenek ma tematy wolnosciowe,ale ograniczano ich emisje np.w radiu ,telewizji. Walczy wiec od wielu lat, aby Polacy mogli korzystać z praw wyborczych w tym biernego prawa Wspólpracował ze sp.profesorem Przystawa, z p.Sanockim aby JOW-y wprowadzić Nie udało sie.Za wczesnie profesor odszedł na druga strone, ale nas dopinguje
  Natomiast pan Duda juz w tej złej polityce był, i jest. nie wniesie ducha wolnosciowego.Jemu tak jest dobrze wraz z panem Kaczyńskim który nawet na antenie radia popiera go i jest przez niego sterowany.Nie mam ani grosza zaufania do PiS, w ich strukturach jest wielu z PZPR i przybudowek.Obserwuje pół wieku poczynania polityków i doszłam do wniosków,które przedstawiłam.

  Głosujmy na niezaleznego,kandydata pana Pawła Kukiza.!!!!

 3. Eleonora
  | ID: e14cfbd3 | #3

  Szczypta poezji:

  MOJA ŻONA ŚPI, ILJICZU

  Paryż, 1904 rok, Łunaczarski wita Lenina na dworcu,

  malarz Aronson wykonuje portret Sokratesa, szelest

  ogłupiałych poetów, panie z towarzystwa okazują się

  agentkami obcego mocarstwa, o co walczył Lef, Mierkułow

  rzeźbi gipsowe popiersie, żydowskie kawały podczas

  gry w szachy, Bóg z głową konia wyciera tłuste palce

  w fartuch, kwadratowe okienka partii, tu leży cieśla,

  towarzyszu, a tam dalej jakiś Serb, dębowy zegar z epoki

  fin de sieclu, w tym pomieszczeniu kilka rzek jeszcze

  bez nazw, może być Leta, ziemia dla chłopów, dla wszystkich

  Kruczonych walczy o żargonowe wyrażenia w rodzaju: bić

  w mordę, aby lepiej wyrazić rewolucję, nie je, ściska

  dłoń, nie ma czasu jak to, świeże mogiły robotników,

  Vallotton pisze cyrylicą na krzyżu: dureń jest ozdobą

  życia, a w nawiasie Gorki, poemat „Lenin” jest ukończony

  i Majakowski dzwoni do huty szkła z zapytaniem o termin

  wieczoru autorskiego: niestety Włodzimierzu Włodzimierzowiczu — odpowiadają — na razie robimy rewolucję, w Paryżu

  jest marzec i ciepło, Lenin wychodzi z domu na palcach,

  aby nie zbudzić żony przyszłego ministra oświaty.

  Julian Kornhauser….
  ( szanowny teść pana Dudy)

  „Czerwona msza – czyli uśmiech Stalina” – Bohdan Urbankowski
  /fragmenty/

 4. Irena
  | ID: 1d9815f9 | #4

  Nie potrzebujemy Narodowej Rady Rozwoju – kolejnych urzędasów.Potrzebujemy mądrego, nie uwikłanego w System Prezydenta.Takim kandydatem jest pan Paweł Kukiz. Pan Duda musi to zrozumieć,ze jest skażony Złą polityką i On się nie zmieni, Ponadto chce podkreslić, ze Jego zwierzchnik z PiS-u wyjeżdżając w teren ,czyli odwiedzajac poszczególne miasta ograniczał mieszkańcom uczestniczenie w spotkaniu nie wpuszczajac nas do pomieszczenia gdzie przebywał.Totalnie nas lekceważył.I dlatego nie wierzę w jego zapewnienia wprowadzenia zmian w państwie i poprawe dobrobytu Rodaków.
  Glosujemy na nie-zaleznego kandydata pana Pawla Kukiza.!!!!
  Prosze wybaczyć,ale to są półwieczne nie tylko obserwacje zony i matki. Brzydze się polityką która utrudnia życie,które jest krótkie,bardzo krótkie.

 5. | ID: e29ea0a8 | #5

  Puknijcie się KRETYNKI w pałe.

 6. Anonim
  | ID: 5b86a7db | #6

  To tylko wyglada na kretynstwo; a to bolszewizm.

 7. Eleonora
  | ID: f671aaae | #7

  @Aexander

  @Anonim

  Jak nazwać ” wolnościowe” zapędy kretyna, który nie zauważa innych kandydatów poza jedynym z postmagdalenkowego układu?
  Pocieszę pana ksywa Anonim, takich „bolszewików” jest całkiem sporo.
  Nas nie trzymają kwity z IPNu:)

  Co do pana przez ” x” pisanego.
  rozumiem, że pan „x” pisany jest młodym, wykształconym i z większego powiatu?!
  Dał pan prawdziwy POPIS mądrości:)
  Tylko Kretyn widzi , że szykuje się zmiana kontrolowana.
  Bronek prostak już się kończy, trzeba go wymienić na nowszy model!
  Tyle tylko, ze z tej samej taśmy produkcyjnej. Prosto z Magdalenki.
  Wystarczą pobiezne wyniki głosowań.
  Takich poważnych głosowań, np zrzeczenie się suwerenności na rzecz ” ponadnarodowych struktur, czy podejście do spraw odszkodowań i innych finansowych grand na rzecz żydów….

  Może pan przez ” x” pisany odpowie nam na pytanie czym różnią się panie prezydentowe.
  Ta pierwsza ” resortowa” jak mawiacie
  od tej narzucanej nam przez ” wolnościowców”?
  Może tylko resortami:)
  Od siłowego pani Komorowskiej do resortu kultury pani Korhauser?!

  „Bóg Polaków zamknięty w obozie, w baraku

  drży, gdy dzielni chłopcy z orzełkami na czapkach

  dobijają dziewczynki żydowskie, rurkami, na odlew.”

 8. Eleonora
  | ID: f671aaae | #8

  Bardzo ciekawy artykuł.
  W sam raz dla takich ” wolnościowców” jak panowie:

  Braun ma zamknięte drzwi do stacji telewizyjnych, mających największą siłę promocyjną, co przy tak silnie spersonalizowanych wyborach jest nieocenione.Pozostaje więc oprzeć się na kampanii bezpośredniej i tej prowadzonej w internecie.

  Milczą lub krytykują

  Z pewnością przebicie się nie jest łatwe, lecz mimo to Braun nie ma wątpliwości, że pomysł, by zgłosić swą kandydaturę w wyborach prezydenckich był dobry. – Moja kandydatura obnażyła pewien sposób myślenia w mediach wszystkich opcji – kto nie jest nasz, ten nie istnieje– mówi reżyser. Milczą o nim bowiem nie tylko media lewicowe – co można zrozumieć – ale również prawicowe i katolickie.– Sam ten efekt opadania masek i spodni pokazuje, że było warto podjąć się takiej akcji. Zobaczyć bowiem „najlepszych patriotów” i „najpobożniejszych katolików” w charakterze goebbelsowskich propagandystów, to naprawdę rzecz niezapomniana i godna odnotowania – pokpiwa.

  Read more: http://www.pch24.pl/grzegorz-braun—kandydatura-z-embargo-,34704,i.html#ixzz3V0c43uDZ

 9. Anonim
  | ID: 5b86a7db | #9

  Zabelkotala medialna gwiazda NGO – agentka sowieckiej wojskowki na emeryturce. Bedzie tak klapac dziobem, bylkeby tylko bron Boze do wladzy nie doszedl ktos inny od Komora, ktory trzyma sie srodowisk ubecko-wojskowych; a wiadomo, ze nie dojdzie, gdy zdezorientowani beda glosowac na kandydatow nie posiadajacych najmniejszych szans. Wtedy glosy sie rozprosza i Komor wygra w cuglach, a wojskowo-ubecka emeryturka zostanie nienaruszona. Swoja droga ciekawe, jak zachowaja sie ci patriotyczni kandydaci w drugiej turze. Co do Brauna, ktory ma niewatpliwe zaslugi w dziedinie kina, niestety jako kandydat na prezydenta sporo belkoce o zydach, ktorzy „napadli” na Ukraine i nie jest on wierny monarchistycznej teori korzystajac z dobrodziejst bynajmniej niemonarchistycznych mechanizmow wyborczych. Ja obawiam sie, ze wiekszosc Polakow krola nie chce, wiec trudno sie dziwic, ze poparcie dla G;Brauna jest znikome.

 10. ewa
  | ID: 021269be | #10

  @Eleonora
  Ależ to prawdziwe, aż boli.

Komentarze są zamknięte