Dziś o godz. 18.00 upłynął termin zgłaszania kandydatów na radnych w Dzielnicach Opola. We wszystkich z 9 Dzielnic zgłosiła się wystarczająca liczba chętnych by rady powstały. W dwóch Dzielnicach zgłosiło się 15 osób, czyli tyle ile członków liczy Rada Dzielnicy w związku z czym wybory w Bierkowicach i Zakrzowie nie odbędą się. Wszyscy zgłoszeni tam kandydaci będą pełnić funkcję radnych Dzielnicy w nowej kadencji.
Najwięcej chętnych do społecznego pełnienia funkcji radnego Dzielnicy zgłosiło się w Szczepanowicach-Wójtowej Wsi. Tam o 15 mandatów powalczą 22 osoby.
Wybory do Rad Dzielnic odbędą się 12 kwietnia br. Lokale wyborcze będą czynne od godz. 7.00 do 19.00.
Karina Piechota

Nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za najlepszy artykuł
