Parlament Europejski uderzył dziś w rozwój tradycyjnej rodziny i chrześcijańskich wartości

Niezależna Gazeta Obywatelska2

Ujazdowski„Raport Tarrabelli to zapowiedź inżynierii społecznej w celu budowy społeczeństwa bez mamy i taty” – uważa  europoseł PiS Kazimierz M. Ujazdowski.

Co to jest raport Tarabelli? To dokument europarlamentarzysty belgijskiego Marca Tarabelli, który dotyczy równouprawnienia kobiet i mężczyzn. Głosi on m.in. potrzebę kontroli przez kobiety swojego zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego oraz wiążących się z nimi praw takich jak łatwy dostęp do środków antykoncepcyjnych i do możliwości aborcji.

Niestety w dzisiejszym głosowaniu został on przyjęty, a kluczowe poprawki zostały odrzucone. W ten sposób Parlament Europejski uderza w rozwój tradycyjnej rodziny i chrześcijańskich wartości.

Raport belgijskiego socjalisty wyrasta z uprzedzeń wobec rodziny i zapowiada przebudowę społeczną. Inżynieria społeczna ma doprowadzić do społeczeństwa, w której nie będzie już matki i ojca z bogactwem ich rożnych zadań. Wedle zwolenników raportu edukacja ma zamazywać tożsamość płciową dzieci. Ponadto Tarrabella uderza w prawo osoby ludzkiej do życia od chwili poczęcia, które jest podstawą cywilizowanych systemów prawnych od czasów prawa rzymskiego. – uważa Ujazdowski.

Zobacz jak głosowali polscy europosłowie. Wyniki głosowania nad ostateczną wersją raportu można znaleźć TUTAJ (wyniki głosowania nad całym raportem na ss. 81-82). Część polskich eurodeputowanych poparła ten dokument. Byli to: Michał Boni, Adam Gierek, Danuta Hubner, Danuta Jazłowiecka, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Barbara Kudrycka, Marek Plura, Adam Szejnfeld, Bogusław Liberadzki, Krystyna  Łybacka, Janusz Zemke i Lidia Geringer de Oedenberg. Część polskich eurodeputowanych nie głosowała, a część wstrzymała się od głosu za przyjęciem raportu (Jerzy Buzek, Elżbieta Łukacijewska, Dariusz Rosati, Róza Thun, Bogdan Zdrojewski, Tadeusz Zwiefka).

gosc.pl, KMU, tk

 

t

  1. Irena
    | ID: 7ae8271c | #1

    Darmozjady.Czy faktycznie nie ma innych problemów ?? Od tysiecy lat,istnieje model rodziny czyli matka i ojciec i kazdy ma do spelnienia różnorakie. zadania. Chyba sam diabeł ustala tematy obrad Parlamentu Europejskiego czego efektem jest raport.

  2. zofia
    | ID: a7f83eab | #2

    Z cala pewnoscia to sam Diabel ustala te tematy,a wiernych „slug”ma cala rzesze.Normalnie niemozna tego ogarnac rozumem.Wszystkie wartosci,ktore przekazal nam”Stworca”odwrocone sa do gory nogami.Rrozpasanie i zboczenia-to jest ta wspaniala instytucja,do ktorej wprowadzoo miliony ludzi poslusznych jak baranki.Diabel lapy zaciera,a przeciez wie,ze Jego koniec takze nastapi.Dobra nowina w tym calym zamieszaniu jest,ze wielu ludzi nie daje sie zwariowac i wbrew wszelkim trudnosciom swoja postawa wykazuja,ze warto zachowac ludzkie cechy.

Komentarze są zamknięte