Gala Szlachetnej Paczki w Opolu [fotorelacja]

Niezależna Gazeta Obywatelska3

Szlachetna Paczka Gala Opole12W piątek (23.01) odbyła się Wojewódzka Gala XIV edycji projektu SZLACHETNA PACZKA. Na uroczystości było obecnych wielu gości w tym , Bp Paweł Stobrawa, Grzegorz Sawicki, członek zarządu województwa opolskiego, przedstawiciele straży pożarnej, wojska i policji oraz oczywiście wolontariusze. Nie brakowało okrzyków, oklasków i wzruszeń.

Obecnych na sali im. Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego przywitali Edyta Holona i Adam Niewalda. Prowadzący przedstawili krótko program całej uroczystości po czym rozpoczęła się część oficjalna. Na środek kolejno wywoływano ludzi, którzy przyczynili się do sukcesu projektu na Opolszczyźnie. Jako pierwszy głos zabrał Grzegorz Sawicki który przypomniał słowa Jana Pawła II: Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje-mówił. Przemawiali również przedstawiciele szefowie Policji, Straży Pożarnej i Wojska, a w imieniu Biskupa Opolskiego podziękował Bp Paweł Stobrawa. Wszyscy otrzymywali pamiątkowe dyplomy oraz burzę oklasków ze strony zgromadzonych na gali. Specjalne podziękowania otrzymał również redaktor naczelny NGO Tomasz Kwiatek. Prowadzący dziękowali mu za pomoc w organizacji projektu oraz za wsparcie przy nawet najdrobniejszych rzeczach. – Mam nadzieje, że będziecie promieniować waszą ideę wolontariatu na uczelni, czy w miejscach pracy tak by za rok było nas jeszcze więcej – powiedział Kwiatek. Następnie na środek zapraszano koordynatorów regionalnych oraz liderów SZLACHETNEJ PACZKI, czyli osoby które zajmowały się bezpośrednio rekrutacją wolontariuszy. Na sam koniec podziękowania dostała Katarzyna Ciećko. która pracowała z wielkim zaangażowaniem jako główny koordynator w aż dwóch województwach. – Przeżyłam 6 lat z Wami i bardzo za to Wam dziękuję -mówiła kończąc Ciećko.

Cała gala była przeplatana filmami które pokazywały w jaki sposób wolontariusze pracowali by pomoc mogła dotrzeć do potrzebujących na czas. Nie brakowało łez i wzruszeń, ale też uśmiechów i okrzyków radości. Uroczystości uatrakcyjniona była występami grupy artystycznej o nazwie ”Grupa Impro to Mało Powiedziane”, która bawiła zgromadzonych swoimi improwizacjami. Można było też wypić kawę i poczęstować się specjalnie przygotowanym na tą okazję tortem.

red

 1. Piotr (Radio Planeta FM)
  | ID: df9bcef5 | #1

  na piątym zdjęciu od góry cudowne kobiety ale jedyna kobieta wśród tych dziewczyn jest najładniejsza na świecie,najmądrzejsza, inteligentna i zarazem wspaniała ;)

 2. Irena
  | ID: 54ec70e6 | #2

  Zapewne rozpoznanie sytuacji w danej rodzinie stwarza możliwości ustalenia konkretnych potrzeb.Wolontariusze doskonale rozeznali co i komu potrzebne jest.Dziekuje organizatorom i darczyńcom.
  Ale tak mysle, kiedy ojcowie otrzymaja godna wyplate za swoja prace, aby nie trzeba było przydzielać paczek ,a jedynie fundować nagrody dzieciom,za dobre wyniki w nauce, za prace plastyczne i spiew rozgrywki sportowe np.w konkursach. Szlachetna Paczka spelnila swoja role.

 3. Jarek
  | ID: 7b488caa | #3

  No proszę co za ładne kobiety ;)

Komentarze są zamknięte